fbpx
09 Лютого, 2022

Польща вводить обмеження на кордонах на вивіз пального через ажіотаж

Польща вводить обмеження на кордонах на вивіз пального через ажіотаж

На автозаправних станціях в прикордонних регіонах Польщі утворились великі черги з автомобілів зі Словаччини, Німеччини та Чехії. Все через різницю у вартості пального.

Як пише видання novinky.cz, вартість на пальне в Польщі значно нижче. Різниця утворилась через те, що уряд Польщі знизив ПДВ на пальне з 23 до 8%.

автозаправка у Польщі

Наразі ціни на бензин та дизельне пальне у Польщі на 20-25 євроцентів дешевше, ніж у Чехії та Словаччині.

Уряд Польщі вирішив ввести контроль на кордонах. Не дозволяється вивозити з країни пального більше, ніж повний бак та плюс чотири 60-літрових каністр.

Громадян Словаччини про це навіть попереджає Міністерство закордонних справ.

“Згідно з правилами, для перевезення пального через кордон можна перевозити повний бак і максимум чотири каністри об’ємом 60 літрів”, – цитує Міністерство закордонних і європейських справ (MZVEZ) Словацької Республіки TASR.

вартість бензину в Європі

У свою чергу, сама ж Чехія ввела контроль на чесько-польському кордоні. Сюди не дозволяється провозити пального більше, ніж повний бак та 20 літрів у каністрах. Якщо ж власник автомобіля хоче везти більше пального, то повинен надати на решту пального податкові документи про купівлю-продаж і чеків із АЗС буде замало.

У випадку незаконного перевезення пального більше, ніж дозволено без відповідних документів, можуть навіть відібрати автомобіль.

Нагадаємо, уряд Польщі тимчасово скасував податок на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування та зменшив ПДВ на пальне, намагаючись уповільнити інфляцію. З 1 лютого на продукти харчування в Польщі сплачується нульовий ПДВ. ПДВ на бензин і дизельне паливо знизився з 23% до 8%, що має знизити ціну на пальне на 15 центів за літр.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі