15 Квітня, 2022

Польща ввела заборону на імпорт російського вугілля

Польща ввела заборону на імпорт російського вугілля

Президент Польщі Анджей Дуда підписав ухвалений парламентом країни закон про заборону імпорту вугілля з Росії.

Наприкінці березня польський уряд заявив, що має сумніви щодо того, чи поширяться санкції ЄС на енергетичний сектор, але вони “не хочуть більше чекати, поки Брюссель діятиме”. Про це повідомляє польське виданя inwestycje.pl.

Анджей Дуда

Минулого року 66% польського імпорту вугілля припадало на вугілля. При цьому імпорт здійснювали виключно приватні компанії, оскільки державним органам вже два роки заборонено ввозити російське вугілля. Тому новий закон стане проблемою, зокрема, для приватного сектора.

На нафту і газ заборона на імпорт не поширюється. Проте прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пообіцяв, що країна буде незалежною від російського імпорту в цій сфері не пізніше ніж через півроку.

Щойно підписаний закон навіть передбачає можливість арешту майна та нерухомості людей, які активно підтримували російську агресію в Польщі.

Нагадаємо, раніше уряд Польщі ухвалив нормативно-правові акти, які дозволили заблокувати ввезення вугілля з Російської Федерації на національному рівні. Крім того Польща закликала Єврокомісію встановити податок на усі енергоносії, які імпортуються з Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: Aaron Chown / POOL / AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі