fbpx
30 Березня, 2022

Дерусифікація: Польща відмовляється від російського вугілля, не чекаючи рішення ЄС

Дерусифікація: Польща відмовляється від російського вугілля, не чекаючи рішення ЄС

Уряд Польщі ухвалив нормативно-правові акти, які дозволять заблокувати ввезення вугілля з Російської Федерації на національному рівні. Крім того Польща закликала Єврокомісію встановити податок на усі енергоносії, які імпортуються з Росії.

Радикальний план відмови від енергоносіїв з Росії необхідний для того, щоб Європа нарешті відновилася. Про це з посиланням на заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького повідомляє telewizjarepublika.pl.

“Коли інші в Європі дивилися на Росію як на бізнес-партнера, ми знали, що Росія використовує газ і нафту як інструмент шантажу. Ми довго переконували забрати з його арсеналу інструмент шантажу Путіна та Росії. Сьогодні цей інструмент шантажу став і інструментом війни”, – підкреслив Моравецький.

Матеуш Моравецький

За словами польського прем’єра, у той час, поки Польща послідовно реалізовувала план відходу від газу та нафти, західні сусіди ставали все більш залежними від Росії.

Прем’єр-міністр пояснив, з чого складатиметься план дерусифікації енергоносіїв у польській економіці.

“Ми прийняли план відмови від вугілля в Раді міністрів і зробили це після багатьох закликів Європейської комісії до негайних дій. Ми робимо це проти встановлених правил. Я сподіваюся, що весь польський політичний клас і всі польські ЗМІ патріотично підтримають цю акцію. Незважаючи на те, що на це немає згоди з боку ЄС, ми прийняли відповідний закон на Раді міністрів, надсилаємо його до парламенту. За підписом президента ми введемо повне ембарго на вугілля”, – сказав Моравецький, закликаючи всі інші європейські країни зробити те ж саме.

Як зазначив глава польського уряду, у 2015-2016 роках в Польщі розпочався процес “дерусифікації” нафти.

“І тут ми представляємо найрадикальніший у Європі план відходу від російської нафти – до кінця цього року. Ми зробимо все, щоб піти від російської нафти до кінця цього року”, – заявив Моравецький.

Також він закликав Єврокомісію встановити податки на російські енергоносії, щоб “торгівля відбувалася чесно і щоб економічні правила були єдиними на єдиному європейському ринку”.

Нагадаємо, Польща планує замінити імпорт російського газу потужностями СПГ-терміналу в Литві.  За допомогою газового терміналу в Клайпеді (Литва) Польща зможе імпортувати до п’ятої частини закупівлі в Росії. Постачати газ через Литву має намір польська компанія PGNiG.

 

InfoPost.Media

Фото: telewizjarepublika.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі