fbpx
03 Квітня, 2022

Польща готова розмістити ядерну зброю та більше американських військових – Качинський

Польща готова розмістити ядерну зброю та більше американських військових – Качинський

Віце-прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, лідер правлячої партії “Право та справедливість” (PiS), заявив, що його країна готова розмістити ядерні боєголовки США. Також він закликав до збільшення на 50% кількості американських військ для підтримки східного флангу НАТО. 

“В принципі, є сенс розширити ядерну присутність на східному фланзі”, – сказав Качинський в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.

991 Ratio Iaroslav Kachinski

Польський політик уточнив, що така ініціатива має надійти з Вашингтону, але вона поки не розглядається активно.

Качинський запропонував збільшити присутність американських військ у Європі зі 100 000 до 150 000, половина з яких має постійно дислокуватися в країнах Східної Європи на кордоні з Росією.

“Польща буде рада, якщо американці збільшать свою присутність у Європі з нинішньої кількості 100 000 військових до 150 000 у майбутньому через зростаючу агресію Росії”, – сказав Ярослав Качинський.

До російського вторгнення в Україну 24 лютого в Європі перебувало, за даними Reuters, близько 80 тисяч американських військових.

Після вторгнення Росії в Україну НАТО відреагував збільшенням своєї присутності в регіоні,. Минулого місяця Альянс оголосив про запуск чотирьох нових багатонаціональних бойових груп у Болгарії, Румунії, Словаччині та Угорщині.

Крім того, Качинський закликав створити в Польщі великий оперативний центр Північноатлантичного альянсу, з якого можна було б планувати та проводити місії.

Нагадаємо, раніше уряд Польщі ухвалив нормативно-правові акти, які дозволять заблокувати ввезення вугілля з Російської Федерації на національному рівні. Крім того Польща закликала Єврокомісію встановити податок на усі енергоносії, які імпортуються з Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: dip.org.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі