10 Травня, 2022

Польща готова постачати в Україну нафтопродукти через свої порти

Польща готова постачати в Україну нафтопродукти через свої порти

Польща може вирішити паливні проблеми України, забезпечивши транзит понад 200 тис. тонн нафтопродуктів щомісяця. До цього польський уряд запропонував залучити свої порти.

Про це з посиланням на заяву міністра економіки Юлії Свириденко пише ЦТС.

Польща порт Гданськ

За словами міністра, йдеться про постачання з портів Гданськ чи Свиноуйсьце.

“Ми говорили про паливну кризу. Обговорили, які мають бути транспортні шляхи. Ми бачимо велику готовність з боку Польщі допомогти нам вирішити цю паливну кризу”, – наголосила Свириденко на польсько-українському енергетичному форумі, що відбувся у Варшаві.

Міністр економіки додала, що зараз Польща може бути великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тис. тонн продукції щомісяця. За останній місяць обсяг надходжень ледве становив 60 тис. тонн.

Зазначається, що у Кабміні розраховують, що через польські порти зможуть ввозити нафтопродукти зі США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських та балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

“Вже є підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей. Також для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи “Укрзалізниці” та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги”, – зазначила Свириденко.

За словами віце-прем’єра Польщі Яцека Сасіна, Польща – майже 100% імпортер сирої нафти та значною мірою імпортер готової продукції нафтохімії.

“Ми можемо бути посередником для України. Але є такі труднощі – як різна ширина колії між Польщею та Україною. Тому потрібне ефективне перевантаження транспорту”, – заявив польський віце-прем’єр.

Нагадаємо, що 1 травня, запрацював польсько-литовський газопровід GIPL, завдяки якому Польща змогла налагодити імпорт природного газу з Литви.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі