fbpx
18 Листопада, 2021

Половина молоді планує покинути Боснію і Герцеговину через низький рівень життя

Половина молоді планує покинути Боснію і Герцеговину через низький рівень життя

Майже половина молоді в Боснії та Герцеговині (47%) планують покинути країну тимчасово або назавжди, згідно з нещодавнім дослідженням Фонду ООН у сфері народонаселення (UNFPA).

За оцінками, близько 23 000 молодих людей вже зробили конкретні кроки і, ймовірно, виїдуть у найближчі 12 місяців, пише euractiv.com.

Bosnia

Згідно з опитуванням, невдоволення якістю життя в Боснії та Герцеговині є основним чинником зацікавленості молодих людей до виїзду за кордон. Майже 73% респондентів стверджують, що рівень життя в їхньому найближчому оточенні стагнував або навіть погіршився.

Іншими причинами є несприятливі соціально-економічні умови, високий рівень безробіття серед молоді, відсутність якісних державних послуг, середовище, яке не забезпечує підтримки, відсутність можливостей для особистісного зростання та професійного розвитку. Недовіра до державних інституцій висока, і понад 70% молоді вважають, що суспільство є системно корумпованим.

 

Читай також:

Криза “чорногорського проєкту”. Досвід для України

 

“Молодіжна міграція як така – це добре: вона відкриває можливості для навчання та отримання професійного досвіду за кордоном, вивчення нових мов та знайомства з різними культурами. Але молодь не повинна відчувати себе змушеною покинути свою країну через відсутність можливостей вдома”, – сказала Аланна Армітаж, регіональний директор ЮНФПА у Східній Європі та Центральній Азії.

Еміграція є суттєвим фактором скорочення населення Боснії і Герцеговини, яке, за прогнозами, скоротиться до 1,6 мільйона до 2070 року (з сьогоднішніх 3,5 мільйонів). Це також посилює старіння населення і впливає на рівень народжуваності в країні: 1,25 дитини на жінку, що вже є одним із найнижчих показників у Європі, оскільки багато молодих людей репродуктивного віку створюють сім’ї за кордоном.

Раніше ми також розповідали про те, як поведінка Сербії на Західних Балканах впливає на життя регіону. За словами прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті, дії Сербії  мало чим відрізняються від поведінки Росії щодо України та Білорусі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі