Екологічні слідчі розслідують незаконне ввезення відходів з Італії та Польщі до Словаччини. Поліцейські обстежили приміщення та земельні ділянки в районах Міхаловце та Галанта і вилучили зразки матеріалів.
Про це з посиланням на заяву речника Президії поліції Міхала Слівки повідомляє TASR.
Кримінальне провадження стосується дев’яти фактів незаконного ввезення відходів, які поліція виявила ще минулого року. Наразі в деяких районах вони перевіряються.
“Екологи з’ясували, що злочин мала вчинити група зловмисників із кількох країн. Вони мали за взаємною згодою ввезти до Словаччини різні види відходів, у тому числі небезпечні”, – розповів Слівка.
Він уточнив, що частину відходів планували зберігати в орендованих господарських будівлях та в різних промислових будівлях. Деякі з них мали продаватися як сертифіковане паливо.
Минулого тижня, з 12 по 14 січня, поліція обшукала три будівлі в районах Міхаловців та Галанти. Допомагали поліцейським фахівці Збройних сил Словацької Республіки та фахівці інших галузей.
“Запрошені експерти на місці взяли зразки матеріалів. Попередньо проведені перевірки підтвердили підозри. Виявлено відходи Італії та Польщі”, – сказав Слівка.
Речник зазначає, що ці відходи були ввезені незаконно, бо їх не можна імпортувати до Словаччини та утилізувати відповідно до законодавства. За словами Слівки, поліція також вилучила велику кількість комп’ютерних даних та господарської документації.
Минулого року глава європейської поліції Маріо Керн і міністр навколишнього середовища Словаччини Ян Будай звернули увагу на незаконно вивезені відходи з-за кордону. Тоді вони закликали громадян помічати вантажівки іноземних марок і повідомляти про підозрілі переміщення в поліцію.
Нагадаємо, що на початку 2000-х років на Закарпаття також потрапила значна кількість закордонних відходів під маркуванням “премікс”.
За даними прокуратури Закарпатської області, в область із Угорщини протягом 6 років під виглядом сировини ввезли близько 1500 тонн небезпечних відходів. Ще понад 400 тонн так званого “преміксу” було вивезено за межі Закарпаття – в Івано-Франківську, Львівську та Київську області.
З цього питання прокуратурою Закарпатської області 30 березня 2005 року порушено кримінальну справу. Згодом речовину невідомого походження було вивезено у Польщу на спеціальне підприємство для подальшої утилізації. Україна витратила на це понад 10 мільйонів гривень (на той момент це складало кілька мільйонів доларів США).
Проте у 2014 році ця історія повторилась знову на Берегівщині.
Як ми повідомляли, у Румунії триває масштабне розслідування за сприяння Європейського агентства FRONTEX щодо нелегального ввезення на територію країни та загалом ЄС різного роду відходів, зокрема зношеного одягу, що підлягають утилізації.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.