fbpx
13 Жовтня, 2021

ПЛР-тести чи вакцинація: Кабмін посилив вимоги до пасажирів та водіїв на час карантину

ПЛР-тести чи вакцинація: Кабмін посилив вимоги до пасажирів та водіїв на час карантину

В Україні посилили вимоги до пасажирських перевезень під час карантину у регіонах, які потрапили до “жовтої”, “помаранчевої” або “червоної” зони епіднебезпеки. Відповідні зміни до постанови №1236 вніс Кабінет міністрів України.

Зміни почнуть діяти з 21 жовтня 2021 року.

106988 1 Large

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, такі дії – вимушений крок для стримування поширення COVID-19.

“Наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту”, – пояснив він.

Так, зокрема, посиляться вимоги до водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів на міжрегіональних маршрутах. З цього часу перевезення у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епідризику будуть можливі тільки при наявності у цих категорій громадян одного з документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
  • Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Посилення правил не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Як зазначено в постанові Кабміну, відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів під час карантину нестиме перевізник.

Раніше ми розповідали про те, як завантажити сертифікат про вакцинацію від COVID-19 на свій смартфон за допомогою додатку “Дія”.

 

InfoPost.Media

Фото: УНІАН


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі