fbpx
30 Листопада, 2021

Планують звести до 2024 року: Міст через Тису, який з’єднає Україну та Румунію – на стадії погодження (ФОТО)

Планують звести до 2024 року: Міст через Тису, який з’єднає Україну та Румунію – на стадії погодження (ФОТО)

Міст через Тису між Україною та Румунією знаходиться на завершальній стадії погодження проєкту. Його планують побудувати у рамках майбутнього відкриття пункту пропуску для міжнародного пішохідного та автомобільного пасажирсько-вантажного сполучення між населеними пунктами Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй Румунія).

Міст буде будуватися за кошти ЄС та Румунії. Про це повідомили у Солотвинській селищній раді (Тячівський район, Закарпатська область).

тиса1

Нагадаємо, що у 2020 році українська сторона погодила текст угоди про відкриття міжнародного пункту пропуску Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія).

Угоду про відкриття пункту пропуску уклали у формі обміну дипломатичними нотами між Кабінетом міністрів України та Урядом Румунії.

Документом, зокрема, було передбачено:

  • відкриття прикордонного пункту пропуску “Біла Церква—Сігету Мармацієй”;
  • пункт пропуску матиме автомобільну класифікацію та функціонуватиме цілодобово;
  • румунська сторона за власний рахунок побудує залізобетонний міст;
  • дорожньо-транспортну інфраструктуру кожна сторона зі свого боку будує самостійно;
  • відкриття пункту пропуску відбудеться після завершення будівництва відповідної інфраструктури.

Зазначалося, що цей прикордонний перехід буде здатний істотно розвантажити діючі на Закарпатті КПП “Дяково—Халмеу” та “Солотвино—Сігету Мармацієй” і спростити перетин кордону в обох напрямках. Це дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону та сприятиме подальшому зміцненню торговельно-економічних, культурних і туристичних зв’язків між обома країнами.

Була створена і візуалізація майбутнього проєкту.

Румунська сторона вже приступила до виконання своїх зобов’язань для відкриття майбутнього КПП.

Національна компанія з управління дорожньою інфраструктурою Румунії у партнерстві з Радою Повіту Марамуреша (Румунія) подали заявку на фінансування для досягнення інвестиційної мети “Міст через Тису в районі Тепліца Сігету Мармацієй” для отримання грантового фінансування, виділеного в рамках Операційної Програми Великої Інфраструктури 2014-2020 роки.

У вересні поточного року Національна компанія з управління дорожньою інфраструктурою Румунії підписали з Радою Повіту Марамуреш угоду про Партнерство для будівництва мосту через річку Тиса.

За інформацією від румунських колег, наразі документація запущена в електронній системі державних закупівель Румунії і перебуває у процесі відбору для перевірки Національним Агентством з питань державних закупівель Румунії.

Кінцевий термін виконання технічного проекту, включно з його затвердженням та отриманням повноважень на будівництво – перша декада жовтня 2022 року.

Щодо завершення виконання робіт, то орієнтовний термін – червень 2024 року.

Міст через Тису складатиметься з двох паралельних мостів, з відстанню 3 метри між ними, з двома смугами руху в одному напрямку та загальною довжиною 261 метр. Проектом також передбачено 1,2 кілометра нової дороги, будівництво 5 дренажних мостів, 1 перехрестя та прикордонний пункт.

6c9ae8e35f5929f70a7dbe793c273b51

Загальна вартість проєкту складає 154 212 613 лей (приблизно 36 717 288 USD), з яких 85% – внесок Європейського Союзу з Європейського Фонду регіонального розвитку, 15 % – власний внесок Румунії.

Сполучення з Румунією, яке буде створено шляхом будівництва мосту через річку Тиса, є надзвичайно важливою можливістю для розвитку обох громад на берегах річки Тиси шляхом збільшення мобільності людей і товарів, впорядкування торгівлі за рахунок скорочення часу в дорозі і не в останню чергу, залучення інвесторів.

Тепер черга – за Україною. Щиро сподіваємося – не лише на рівні декларацій.

Крім того у Чернівецькій області завершується реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску “Дяківці” та “Красноїльськ” на кордоні з Румунією. Наразі ведуться будівельні роботи, які фінансує Державна митна служба України.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі