19 Травня, 2022

Партія Віктора Орбана після виборів посилила свою підтримку у виборців

Партія Віктора Орбана після виборів посилила свою підтримку у виборців

В Угорщині після парламентських виборів зросла підтримка провладної партії Fidesz, лідером якої є чинний прем’єр Віктор Орбан. Крім того радикальний рух “Наша країна” (Mi Hazánk Mozgalom) став третім за популярністю після проєвропейської Демократичної коаліції (DK).

Про це свідчать результати опитування, проведеного інститутом IDEA та опублікованих Telex.

Віктор Орбан

За повідомленням аналітиків, опитування громадської думки давно виявили, що виборці тягнуться до переможця. Наразі підтримка “Фідес” становить 43% загальної кількості респондентів у опитуванні IDEA та 57 відсотків серед виборців.

Одним із сюрпризів виборів став рух “Наша країна”, який увійшов до парламенту, набравши близько 330 тисяч голосів угорців всередині країни. Партія Ласло Торочкая ще більше посилила свої позиції в оцінці Інституту IDEA.

Наразі рейтинг “Нашої країни” набрав 7 відсотків від загальної кількості виборців, що робить її третьою за підтримкою партією.

Окрім “Фідесу”, “Нашу країну” випереджає лише DK, але партія, лідером якої є Ференц Дюрчань, ослабла в порівнянні з передвиборним дослідженням IDEA: рейтинг становить 9 відсотків. Згідно з опитуванням, навіть “Моментум” і “Йоббік” можуть самостійно увійти до парламенту (5%), а LMP (Партія зелених), MSZP (соціалістична партія)  і “Діалог” (Párbeszéd ) разом не мають 5-відсоткової підтримки.

Подібні результати були отримані після виборчого опитування Závecz Research, тоді як у дослідженні “Medián” “Наша країна” була на другому місці попереду DK. Усі три соціологічні компанії оцінили подальше зміцнення Fidesz.

* Інститут IDEA збирав дані з 29 квітня по 9 травня 2022 року за допомогою анкети в соціальних мережах. Кінцевий результат дослідження є репрезентативним для дорослого населення країни за статтю, віком та регіоном. Збір даних у всьому угорському Інтернеті та в соціальних мережах проводився за допомогою програмного забезпечення для запитів за допомогою онлайн-анкети для самостійного заповнення (CAWI). Похибка для вибірки населення 1800 не перевищує ± 2,3 відсоткових пункти для базових розподілів.

Варто нагадати, що Угорщина – наразі єдина країна Європейського Союзу, яка забороняє постачання зброї в Україну через свою територію. Також Будапешт не підтримує санкції ЄС, що мають намір повністю заборонити імпорт російської нафти й газу.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі