fbpx
09 Вересня, 2021

Папа Римський у неділю відвідає Будапешт та чотири словацькі міста, в тому числі Кошице

Папа Римський у неділю відвідає Будапешт та чотири словацькі міста, в тому числі Кошице

Папа Франциск 12-15 вересня відвідає Угорщину та Словаччину. Офіційний чотириденний візит понтифіка охопить міста Будапешт, Братиславу, Кошице, Пряшів та Шаштин.

Візит почнеться з Будапешту в неділю, 12 вересня. Папа відвідає Музей Мистецтв, де матиме зустрічі з президентом і прем’єр-міністром Угорщини, з єпископатом, представниками Екуменічної Ради Церков і єврейської громади Угорщини.

Далі понтифік проведе заключну Святу Месу 52-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу, що мав відбутися ще у вересні минулого року, але через спалах пандемії був перенесений на рік. Свята Меса почнеться на Площі Героїв столиці Угшорщини об 11:30 місцевого часу.

Участь у події візьмуть і учні із Закарпаття, Словаччини, Трансільванії та Воєводини, яких на подію запросило Угорське Товариство ім.Ракоці на прохання ченця-францискіанця Чаби Бойте.

Pope Francisk

Словацька частина візиту також відбудеться в неділю та почнеться з офіційного прийому в аеропорту Братислави. Після цього понтифік у столиці Словаччини зустрінеться з президентом країни Зузаною Чапутовою, а також з іншими представниками держави, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу. Так, зокрема, у візит включено розмову з представниками єврейської громади Словаччини.

У східній Словаччині, зокрема у Кошице Папа Римський Франциск 14 вересня матиме зустріч із громадою ромів та місцевою молоддю.

Наостанок після молитовної зустрічі з єпископами у Національному храмі в Шаштіні понтифік проведе Святу Месу на відкритому просторі та виступить зі своєю проповіддю.

Попередньо озвучена вартість забезпечення візиту Папи Римського до Словаччини склала € 5,4 млн, однак пізніше уряд додатково виділив на організаційні заходи ще € 2,2 млн.

Раніше підготовка до візиту понтифіка супроводжувалась резонансом через те, що взяти участь у заходах дозволили тільки вакцинованим жителям країни за умови попередньої реєстрації. Однак згодом список тих, кому дозволено долучитись до події, розширили за рахунок одужавших від COVID-19, а також осіб із негативним результатом тесту на коронавірус.

Варто також зазначити, що візит понтифіка до Словаччини супроводжуватимуться посиленими заходами безпеки: збільшиться час обслугосування пасажирів аеропорту Братислави, буде перекрито дорогу, яка сполучає летовище із торгівельним центром IKEA та зміниться рух громадського транспорту.

Infopost.Media

Фото: vaticannews.va


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі