fbpx
02 Травня, 2022

Папа Римський назвав бомбардування Маріуполя “варварським”, натякнувши на Росію

Папа Римський назвав бомбардування Маріуполя “варварським”, натякнувши на Росію

Папа Франциск у неділю, 1 травня, назвав війну в Україні “жахливим регресом людства” і сказав, що місто Маріуполь зазнало “варварського бомбардування та знищення”.

Папа не заявив конкретно, що Росія несе відповідальність за війну або напад на Маріуполь. Однак він не залишив сумнівів, яку сторону критикував, використовуючи такі терміни, як невиправдана агресія та вторгнення, оплакуючи звірства проти цивільних осіб, пише Reuters.

Папа Римський

Послухати 15-хвилинну промову понтифіка зібрались тисячі людей на площі Святого Петра. Папа сказав, що його “думки негайно йдуть до українського міста Маріуполя, міста Марії, варварськи бомбардованого та знищеного”.

Він також знову закликав створити “безпечні гуманітарні коридори” для людей, які перебувають у пастці в Маріуполі. Протягом вихідних сотні людей вдалося вийти з підвалів металургійного заводу “Азовсталь”. Але близько 1000 людей все ще перебувають у пастці всередині.

Описуючи війну як “жахливий регрес людства”, Папа також поцікавився, чи існує справжня готовність уникнути поточної військової та інформаційної ескалації та “заглушити зброю”.

“Я страждаю і плачу, думаючи про страждання українського народу, зокрема найслабших, людей похилого віку, дітей”, – сказав він.

Нагадаємо, на початку квітня Папа Римський Франциск заявив, що не виключає можливість візиту до столиці України попри військові дії російської армії. Крім того він чи не вперше розкритикував Владіміра Путіна за те, що той “розпалює конфлікти заради націоналістичних інтересів”.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі