02 Квітня, 2022

Папа Римський заявив про можливий візит в Україну та назвав Путіна “потентатом”

Папа Римський заявив про можливий візит в Україну та назвав Путіна “потентатом”

Папа Римський Франциск у інтерв’ю Reuters заявив, що не виключає можливість візиту до столиці України попри військові дії російської армії. Крім того він чи не вперше розкритикував Владіміра Путіна за те, що той “розпалює конфлікти заради націоналістичних інтересів”.

Франциска запросили президент України Володимир Зеленський, мер Києва Віталій Кличко, головний архієпископ Української католицької церкви візантійського обряду Святослав Шевчук та посол України у Ватикані Андрій Юраш. У відповідь на питання репортера Reuters про те, чи розглядає він це запрошення, Франциск відповів: “Так, воно на столі”.

Папа Римський Франциск

Папа Римський відкинув термінологію, яку використовує Кремль, щодо нібито “спеціальної операції” в Україні та назвав дії Кремля війною.

“Зі сходу Європи, з країни сходу сонця, нині поширилися темні тіні війни. Ми думали, що вторгнення в інші країни, жорстокі вуличні бої та ядерні загрози можуть бути лише похмурими спогадами про далеке минуле”, – сказав Папа. – “Однак крижані вітри війни, які приносять лише смерть, руйнування та ненависть, потужно обрушилися на життя багатьох людей і вплинули на всіх нас”.

У своєму зверненні він протиставив інтереси Путіна та мирних людей, які прагнуть розбудовувати свої країни.

“Знову якийсь потентат (владець – ред.), на жаль, заплутаний в анахронічних заявах про націоналістичні інтереси, провокує та розпалює конфлікти. Тоді як звичайні люди відчувають потребу будувати майбутнє, яке або буде спільним, або його не буде взагалі», – сказав він.


Нагадаємо, ще у січні цього року Папа Римський Франциск закликав до політичних переговорів щодо подій в Україні та напруженості на її кордоні з Росією. Він висловив свою стурбованість ситуацією, “яка загрожує миру”.

 

InfoPost.Media

Фото: dw.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі