22 Жовтня, 2021

Оселедець захистить від COVID: у Латвії за фейки закрили найпопулярніший російськомовний канал

Оселедець захистить від COVID: у Латвії за фейки закрили найпопулярніший російськомовний канал

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) анулювала ліцензію на мовлення Першого балтійського каналу (компанія SIA “Pirmais Baltijas Kanals”). Його сітка наповнювалась ретрансляціями програм російського Першого каналу, а мовлення поширювалось на всі країни Балтії.

Таке рішення викликало обурення посольства Росії у Латвії. Однак латвійський регулятор обґрунтував свою позицію триразовим порушенням європейського законодавства з боку каналу.

Latvia

Так, зокрема, телеканал отримав штраф за трансляцію програм, створених іншими ЗМІ. Вдруге Перший балтійський отримав штраф за недотримання 51% квоти ефірного часу для трансляції європейської продукції. Третє порушення зафіксували через поширення відомостей, що несуть загрозу суспільному здоров’ю. Так у програмах “Здоровье” та “Жить здорово” розповідалось, що коронавірус не надто заразний, а захистити себе можна просто вживаючи в їжу оселедець.

Ці відомості, озвучені в ефірі ПБК, минулого року довелось спростовувати Міністерству охорони здоров’я Латвії та Центру профілактики та контролю захворювань.

За рішенням регулятора, мовлення Першого балтійського каналу має бути припинено 26 жовтня. Однак представництво каналу ще має можливість оскаржити таке рішення у судовому порядку.

Крім того слід зауважити, що за останній час у латвійському ефірі крім ПБК Латвія з’явилися канали ПБК Естонія, ПБК Литва і ПБК плюс. Наразі не відомо, чи розповсюдження заборона мовлення і на ці канали.

У лютому 2021 року через санкції відносно кінцевих російських бенефіціарів у Латвії вже припинили ретрансляцію 16 російських телеканалів. Ще дев’ять у Латвії заборонили транслювати у 2019 році.

Слід зазначити, що з’явились результати рейтингу “Індекс стійкості до дезінформації в Центральній і Східній Європі” (Disinformation Resilience Index, DRI). За ними найвищу стійкість до дезінформації Росії та Китаю серед 10 досліджуваних країн продемонстрували українці.

 

InfoPost.Media за матеріалами bb.lv 

Фото: bb.lv


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі