В Угорщині відреагували на 23-й саміт Україна-ЄС, що відбувся 12 жовтня 2021 року, і на якому сторони у Києві підписали кілька серйозних угод.
“Серйозні потрясіння та сигнали відбуваються на найвищому рівні між Угорщиною та Україною через російсько-угорську газову угоду, коли Європейський Союз поглибив відносини з нашим східним сусідом. Тим часом на саміті Україна-ЄС у Києві сторони підписали три угоди”, – повідомляє угорське видання hvg.hu.
Однією з них, як зазначається, стала угода про Спільний авіаційний простір, яка відкриває шлях до створення “спільної авіаційної зони” між ЄС та Україною, що ґрунтується на спільному високому рівні безпеки в таких сферах, як безпека авіації та управління повітряним рухом. Все це полегшить доступ до ринку та відкриє нові можливості для споживачів та авіакомпаній з обох сторін.
“Україна стає все більш важливим ринком авіації для ЄС, оскільки у 2019 році це був 13-й за величиною ринок поза межами ЄС з 9,8 млн пасажирів”, – зазначає впливове угорське видання.
Частиною угоди є те, що всі авіакомпанії ЄС зможуть здійснювати прямі рейси з будь-якої точки ЄС до будь-якого аеропорту України, і навпаки для українських авіакомпаній. Усі обмеження на польоти між Україною та ЄС будуть скасовані, а положення про відкриту та чесну конкуренцію гарантуватимуть рівні умови для участі.
На саміті Україна приєдналася до програми з досліджень та інновацій “Горизонт Європа” та програми досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії “Євроатом” (2021-2025).
Відповідно до цього, українські дослідники також можуть брати участь у цих двох програмах з бюджетами 95,5 млрд євро та 1,38 млрд євро відповідно на тих самих умовах, що і представники держав-членів ЄС.
Україна також приєдналася до програми “Креативна Європа”. Відповідно до цього, українські культурні та творчі організації тепер зможуть брати участь у конкурсах проектів на суму 2,44 млрд євро за тих самих умов, що і організації з держав-членів ЄС.
Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що існує спільна і непохитна відданість зміцненню політичних асоціацій України та економічній інтеграції з Європейським Союзом.
Фото: zn.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.