fbpx
21 Лютого, 2022

Орбан про ситуацію в Україні: “Угорщина не хоче війни і біженців”

Орбан про ситуацію в Україні: “Угорщина не хоче війни і біженців”

Угорський прем’єр-міністр у понеділок зустрівся з з прем’єр-міністром Словенії Янезом Янша і зробив кілька заяв.

Зокрема він розповів, що було підписано угоду про розвиток прикордонних регіонів – словенського Мура (Прекмур’я) та угорського Рабавідейк. На спільній прес-конференції Віктор Орбан сказав, що попри епідемію, вони наразі є одними з найуспішніших країн Європи. Про це повідомляє видання hirado.hu.

янша орбан

Віктор Орбан назвав підписану угоду важливою, оскільки, на його думку, вона корисна не лише для людей, які живуть тут. Вона важлива і для всіх словенців і всіх угорців. Це зміцнює дружбу та союз між двома країнами.

Наразі Угорщина зараз є сьомим за величиною інвестором у Словенії, але за словами Орбана є бажання “піднятися на третє або четверте місце”.

Не оминув Віктор Орбан і ситуації в Україні.

За його словами зараз найважливіша мета – запобігти війні, тобто підтримувати мир.

“Разом з тим, для миру мало лише доброї волі людини… Мир потребує сили, а у слабких миру не буде”, – заявив Орбан.

Він зазначив, що з цим “у нас з цим не все добре”, оскільки Європа не має такої військової сили як у Росії. А поки це не зміниться, за словами Орбана “питання безпеки у Європі вирішуватимуть не європейці, а росіяни з одного боку і американці з іншого”.

За словами Орбана Угорщина підтримує прагнення до військової співпраці між державами-членами ЄС. Це стосується країн, які хочуть розвивати оборонну промисловість і які бажають збудувати серйозний європейський оборонний потенціал для миру.

“Україна межує з Угорщиною, тож якщо ситуація там погіршиться, то Угорщина опиниться під величезним тиском” – зазначив Орбан.

Він вкотре нагадав, що у 1990-х роках десятки тисяч біженців прибули до Угорщини під час війни в Югославії.

“Але Україна має набагато більше населення, ніж колишня Югославія, тому якщо там виникнуть проблеми, тиск на Угорщину значно збільшиться з огляду на безпеку та економіку країни”, – зазначив Орбан.

Нагадаємо, раніше командувач Збройних Сил Угорщини Ромулус Русін-Сенді наголосив, що “угорська армія готова до непередбачуваних ситуацій“. Командувач угорської армії додав, що з нинішньою ситуацією Збройні сили Угорщини впоратися здатні, а поки є лише плани дій щодо будь-яких інших непередбачених ситуацій.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі