07 Травня, 2022

Орбан: Для трансформації енергетичної системи Угорщини знадобиться 5 років і мільярди форинтів

Орбан: Для трансформації енергетичної системи Угорщини знадобиться 5 років і мільярди форинтів

Уряд Угорщини зберігатиме своє право вето щодо енергетичних санкцій ЄС проти Росії, що можуть стати економічною атомною бомбою для Угорщини.

Про це 6 травня заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан, виступаючи на громадському радіо, передає napi.hu.

“Пропозиція Європейської комісії, згідно з якою поставки російської нафти мають бути повністю зупинені, становить пряму загрозу енергетичній безпеці Угорщини”, – заявив Орбан.

Віктор Орбан

Тож поки не буде угоди, яка відповідає угорським інтересам, Угорщина не підтримає цю пропозицію.

За його словами різні країни мають різні енергетичні системи і що санкції потрібно відповідно адаптувати, враховуючи інтереси та специфіку.

“У кого є море, може транспортувати нафту до своїх портів, а в Угорщини моря немає, нафта сюди може надходити тільки по трубопроводу, практично лише з Росії. Тому ми не можемо підтримати таку пропозицію, бо це було б економічно рівноцінно скинутій атомній бомбі”, – каже Орбан.

Угорський прем’єр зазначив, що у довгостроковій перспективі нафта може надходити з півдня Європи, що вимагатиме збільшення потужностей у Хорватії. Нафтопереробний завод Mol Угорщині базується на російській сировині. Перепрофілювання потребуватиме інвестицій у кілька сотень мільярдів форинтів.

Орбан каже, що якщо побачить пропозицію, яка враховує угорські інтереси, то лише тоді почне якісь переговори. За його словами, наразі уряд не може прийняти цю ідею, оскільки вартість бензину та дизельного палива підскочить до 700-800 форинтів за літр.

В Угорщині вже “все це добре прорахували”. За словами Орбана, для трансформації енергетичної системи Угорщини необхідно мінімум 5 років. Для цього “потрібно модернізувати всю угорську систему, добудувати АЕС Пакш, підвищити роль сонячної енергії, і витратити тисячі мільярдів форинтів”.

Орбан також зазначив, що Угорщина не планує підтримувати санкції проти російського патріарха Кирила, “адже це впливає на здійснення угорськими громадами релігійної свободи, що є священним і недоторканим правом”.

“З точки зору Угорщини, між Росією та Україною триває війна. Ми повинні триматися подалі від цього, і не дозволимо нічого навіть нашим найкращим друзям, якщо це суперечить інтересам Угорщини”, – сказав Орбан.

За його словами Угорщина прийняла 700 000 українських біженців і пропонує 37 мільйонів євро допомоги у відбудові України.

Нагадаємо, в Угорщині стикнулися з нестачею сировини для деяких продуктів харчування. Поки що найбільш помітна проблема виникла із соняшником і соняшниковою олією.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі