fbpx
06 Травня, 2022

В Угорщині стикнулися з нестачею сировини для деяких продуктів харчування

В Угорщині стикнулися з нестачею сировини для деяких продуктів харчування

Закупівля необхідної сировини у багатьох сферах виробництва в Угорщині ускладнилась через епідемію та ситуацію в Україні. Поки що найбільш помітна проблема виникла із соняшником і соняшниковою олією.

Про це повідомив головний ветеринарний лікар країни Лайош Богнар, пише napi.hu.

продукти в Угорщині

Богнар зазначив, що незабаром в Угорщині набудуть чинності спеціальні правила, які допоможуть виробникам замінити дефіцитну сировину іншими інгредієнтами.

“Відсутність тих чи інших інгредієнтів на ринку може бути проблемою для виробників, але це поки не загрожує з постачанням продукції для населення”, – підкреслив Богнар.

За словами Лайоша Богнара, нові норми дозволять виробнику замінити соняшникову олію , наприклад, на рапсову у виробництві того чи іншого продукту. Товар можна буде продавати в оригінальній упаковці, але споживачів про зміни інгредієнтів слід буде поінформувати.

Також заміна сировини не повинна вплинути на порушення безпечності харчових продуктів, підкреслив лікар.

Аттіла Ворош, виконавчий директор Асоціації відповідальних виробників харчових продуктів (FÉSZ), зазначив на прес-конференції, що епідемія коронавірусу вже призвела до значного зростання цін на сировину та енергоносії. Тепер ця ситуація загострюється і через війну в Україні.

“Коли закінчиться війна і як швидко відновиться нормальний порядок на виробництві, поки невідомо. Але виробники мають бути готовими до вирішення несподіваних ситуацій”, – сказав він.

Генеральний секретар Національної торгової асоціації (OKSZ) Дьордь Вамош підкреслив, покупцям слід бути готовими, що в деяких продуктах не буде звичних інгредієнтів.

Звід нових правил розроблено експертами Міністерства сільського господарства Угорщини та ветеринарної служби за участі професійних асоціацій харчової промисловості та торгівлі.

Нагадаємо, що з 1 травня уряд Угорщини продовжив “зупинку” цін на продукти та паливо ще на місяць. Ще  з 1 лютого 2022 року, перед парламентськими виборами, уряд Орбана заморозив ціни в країні на кілька основних продуктів харчування на рівні 15 жовтня минулого року. Зокрема це стосується цукру, борошна, соняшникової олії, свинини, курятини та молока.

 

InfoPost.Media

Фото: Napi.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі