fbpx
02 Листопада, 2021

Наступний уряд Чехії не планує вводити євро на території країни

Наступний уряд Чехії не планує вводити євро на території країни

Майбутній уряд Чехії не введе євро у якості офіційної валюти. Про це у вівторок, 2 листопада, заявив Збинек Станжура (Zbynek Stanjura), якому прогнозують крісло міністра фінансів у новій правоцентристській коаліції.

Хоча п’ять партій, які утворюють коаліцію, загалом виступають за можливе прийняття євро, це не було головним у їхньому порядку денному на наступний чотирирічний термін, передає Reuters.

Euro

“Ми повинні привести в порядок наші державні фінанси, тому навіть якщо хтось хотів би (євро), ми не маємо шансів увійти зараз, тому що ми не відповідаємо критеріям”, – сказав Станжура.

За даними Міністерства фінансів Чехії, фіскальний розрив у країні цього року становить 7,7% валового внутрішнього продукту, що більш ніж вдвічі перевищує 3%, передбачені для приєднання країни до єврозони.

Ще одна причина відстрочення входу до єврозони Станджура побачив відсутності вигоди для Чехії.

“Наша давня позиція полягає в тому, що ми повинні переходити на євро лише тоді, коли це вигідно для Чеської Республіки, чого досі не було”, – заявив Збинек Станжура на брифінгу.

Коаліція має на меті врегулювати порядок денний уряду та розподіл міністерських посад до 8 листопада, коли новообрана нижня палата парламенту збирається вперше.

Громадянська демократична партія, до якої входить Станжура є найсильнішим член імовірної коаліції та найбільш стримана щодо входження до єврозони. На противагу їм найенша партія в коаліції – Партія піратів, – у своєму маніфесті пообіцяла ввести в країні євро як офіційну валюту протягом наступних чотирьох років.

В першій половині жовтня у Чехії відбулись парламентські вибори, за результатами якого партія чинного прем’єра Андрея Бабіша (Andrej Babiš) ANO зазнала поразки. До парламенту пройшли чотири партії, які і формуватимуть уряд. Вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі