fbpx
28 Вересня, 2021

Невакциновані українці при в’їзді в Румунію відбуватимуть двотижневий карантин

Невакциновані українці при в’їзді в Румунію відбуватимуть двотижневий карантин

У Румунії встановили 14-денний карантин для невакцинованих громадян, які прибувають до країни. Це ж стосується і українців. Про зміни повідомили у посольстві України в Румунії.

Відповідно до рішення, яке прийняв румунський уряд, усі іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн, крім ЄС, ЄЕП та Швейцарії, змушені будуть проходити карантин за домашньою чи задекларованою адресою на 14 днів. Це не залежить від того, в якій зоні за рівнем поширення COVID-19 розташована країна, з якої вони прибувають.

Romania Covid

Карантин не зобов’язані відбувати особи, щеплені вакцинами, визнаними в ЄС. Що стосується українців, то щеплення має бути підтверджено сертифікатами, виданими Україною виключно відповідно до системи “Єдиний державний портал електронних послуг” (портал “Дія” та мобільні додатки). Такі сертифікати будуть визнаватись дійсними у разі, якщо пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію.

Ще одним винятком є особи, які залишаються на території Румунії на строк менше трьох днів, у виняткових випадках. Такі випадки мають бути підтверджені документально, а особи мусять мати сертифікат про негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Також від карантину звільняються особи, які отримали позитивний тест на COVID-19 за останні 180 днів до в’їзду в країну та мають відповідний сертифікат, виданий Україною виключно відповідно до системи “Єдиний державний портал електронних послуг”. З дати підтвердження зараження коронавірусом до дати в’їзду в країну має пройти не менше 14 днів.

Такий виняток застосовується до дітей віком до шести років та деяких інших категорій населення.

Нагадаємо, нещодавно у Румунії та Словаччині зафіксували нові спалахи COVID-19. Спалах захворюваності тут пов’язують з відносно низьким рівнем вакцинації. Також у Словаччині ще однією причиною підвищення рівня захворюваності називають масові заходи на честь приїзду Папи Римського Франциска.

InfoPost.Media

фото: reuters.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі