fbpx
18 Березня, 2022

Не треба нас рятувати: жителі Молдови відповіли на заклик російського посольства повідомляти про дискримінацію

Не треба нас рятувати: жителі Молдови відповіли на заклик російського посольства повідомляти про дискримінацію

Посольство Росії у Молдові на своїй сторінці в соцмережі запропонувало громадянам Росії чи російським “співвітчизникам” поскаржитися на дискримінацію у Молдові. Публікація зібрала величезну кількість коментарів російськомовних жителів Молдови, які закликали Росію не намагатися “рятувати” їх.

У своєму дописі на офіційній сторінці російське посольство у Молдові запропонувало звертатись на електронну адресу через “випадки дискримінації, що почастішали, на національній, мовній, культурній, релігійній та іншій основі, а також вчиненні дій насильницького характеру або дій, що несуть загрозу життю та здоров’ю”. Про це повідомляє видання NewsMaker.

Публікація швидко стала вірусною та зібрала понад 800 коментарів. Переважна більшість із коментаторів заявила про відсутність будь-якої дискримінації в Молдові. Користувачі попросили дипмісію не займатися провокаціями і не намагатися їх “рятувати”.

Посольству Росії у коментарях пригадали “спецоперацію з порятунку російськомовних” в Україні, розгони антивоєнних протестів у Росії та звинуватили у “спробі розпалити міжнаціональну ворожнечу” в Молдові.

Після появи цієї публікації посольства РФ президентка Молдови Майя Санду заявила, що всі громадяни країни, незалежно від їхньої етнічної приналежності та мови спілкування, можуть почуватися в безпеці в Молдові. Про відсутність випадків дискримінації в країні повідомили і у міністерстві закордонних справ та євроінтеграції (МІДЕІ).

Нагадаємо, раніше президентка Молдови Майя Санду заявила, що Молдова завжди вимагала виведення російських військ із Придністров’я та налаштована на дипломатичне вирішення цього питання. Про це вона сказала після того, як Парламентська асамблея Ради Європи офіційно визнала факт окупації Придністров’я Росією.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі