fbpx
17 Березня, 2022

“Ми завжди вимагали виведення російських військ із Придністров’я” – президентка Молдови

“Ми завжди вимагали виведення російських військ із Придністров’я” – президентка Молдови

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що Молдова завжди вимагала виведення російських військ із Придністров’я та налаштована на дипломатичне вирішення цього питання.

Про це вона сказала після того, як Парламентська асамблея Ради Європи офіційно визнала факт окупації Придністров’я Росією, пише NewsMaker.

“Молдова чітко дала зрозуміти, що Росія відіграє значну роль у всьому, що пов’язано з придністровським конфліктом. Ми завжди вимагали виведення російських військ із Придністров’я, вимагали і продовжуємо вимагати утилізації боєприпасів. Ми продовжуємо закликати до мирного вирішення цього конфлікту і зробимо усе можливе, щоб знайти і реалізувати дипломатичне, політичне, мирне рішення”, – сказала Санду.

Майя Санду Молдова

Представник молдавської делегації в ПАРЄ, депутат парламенту від блоку ПКРМ-ПСРМ Влад Батринча (голова фракції Партії соціалістів у парламенті) зі свого боку назвав цю поправку спробою залучити Молдову до воєнного конфлікту між Росією та Україною.

“Це небезпечна спроба зробити з нашої країни учасника закулісних геополітичних ігор. Ми бачимо, що деякі сили ззовні намагаються насильно залучити Молдову до цього конфлікту між Росією та Україною. Це недопустимо”, – заявив він.

У Придністров’ї ж резолюцію ПАРЄ назвали відірваною від реальності. Там заявили, що “будь-які випади проти миротворчої операції на Дністрі мають вкрай деструктивний характер”.

Офіційної реакції Росії на резолюцію ПАРЄ поки що не було.

Слід нагадати, що молдавська делегація 15 березня брала участь у засіданні ПАРЄ у форматі онлайн. Також вона не брала участі у розробці резолюції про окупацію Придністров’я Росією. Депутати від Молдови не голосували проти цього ані на засіданні комітету, ані у залі.

 

InfoPost.Media

Фото: Maia Sandu / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі