fbpx
12 Листопада, 2022

Не можна ставити знак рівності між позицією людини та її етнічною приналежністю – Олена Богдан

Не можна ставити знак рівності між позицією людини та її етнічною приналежністю – Олена Богдан

Україна отримала феноменальну реакцію різноманітних етнічних груп після початку повномасштабного вторгнення Росії на її територію. Така реакція національних спільнот, які проживають в Україні може стати надихаючою як для українців, так і для всього світу.

Про це у ході форуму Re:Open Zakarpattia 2022 розповіла голова Держслужби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

«Ми бачили онлайн з українськими прапорами людей з різною етнічною ідентичністю, наприклад людей, пов’язаних своїм корінням з Ізраїлем і Палестиною, бачили вірмен і азербайджанців. Тобто на захист України стали люди дуже різних етнічних ідентичностей, навіть тих, де є напружені взаємовідносини», – зазначила Олена Богдан.

Img 5494

За її словами, протягом першого тижня війни було хвилювання, чи не використає Росія котрусь із етнічних спільнот та чи не вийде якась із них із закликом «порятуйте нас». Переживали, чи немає заготовленого сценарію, за яким хтось із УПЦ вийде із такою ж заявою. Але з такими заявами не вийшов ніхто.

«Серед груп з певною етнічною ідентичністю були й ті, які залишились мовчазними. Це, як правило, групи, які пов’язані з країнами, де встановлений авторитарний режим у державі», – зазначила Богдан. – «У таких групах по різному реагували люди, залежні від авторитарного режиму держави і опозиційні до нього. Тобто «лінія розлому» йде не по лініях етнічностей, а по лініях залежності від авторитарного режиму».

За словами спікерки, дуже важливо не ставити знак рівності між етнічною приналежністю людини і її позицією.

«Є в Україні більш проблематична ситуація зі старшими поколіннями в ставленні до незалежності держави. Однак варто розуміти, що серйозні суспільні зміни ніколи не можуть бути стрімкими і легкими в умовах свободи. Люди не можуть відмовитись від свого світогляду швидко і легко. На це накладається те, що люди дивляться російське телебачення, сповнене неправдивих наративів. Через це люди часто перебувають у полоні міфічних історій, далеких від реальності».

Як стверджує Олена Богдан важливо пам’ятати, що світові ЗМІ та різні гравці можуть маніпулювати. Особливо до маніпулювання схильні репресивні режими, де немає альтернативних джерел та які мають серйозний фінансовий ресурс. 

Нагадаємо, під час форуму Re:Open Zakarpattia 2022 віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна найбільш готова до вступу в ЄС з-поміж кандидатів та чекатиме на прискорений вступ до НАТО

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі