10 Червня, 2022

Наступного тижня Україна може отримати першу підтримку ЄС на шляху до членства

Наступного тижня Україна може отримати першу підтримку ЄС на шляху до членства

Данія та Нідерланди виступили проти надання Україні статусу кандидата у ЄС. Натомість “адвокатами” України у ЄС виступили Польща Ірландія та Литва.

Питання членства представники країн обговорили під час зустрічі послів Євросоюзу 8 червня, пише Bloomberg.

Screenshot 5

Данія вважає, що Україна має суттєво “поліпшити свою законодавчу та інституційну базу”, щоб сприяти розвитку інститутів, які гарантують демократію, права людини, захист меншин та верховенство закону.

Також представники Данії стверджують, що Україна ще недостатньо готова сформувати ринкову економіку, яка буде конкурентоспроможною на ринку ЄС.

Хто за?

На зустрічі послів ЄС Польща, Ірландія та Литва виступили за надання Україні статусу кандидата, представники Естонії заявили, що Україні треба дати надію. А Німеччина запропонувала надати Україні умовний статус кандидата.

За даними Bloomberg очікується, що наступного тижня, а саме 17 червня, виконавчий орган Європейського Союзу рекомендуватиме надати Україні статус кандидата, що є ключовим кроком на довгому шляху до членства в ЄС.

Наприкінці червня лідери країн ЄС на саміті планують розглянути відповіді України на опитувальник щодо готовності до вступу до ЄС. Висновок Єврокомісії потребує схвалення країн-членів.

Як приклад статусу кандидата Bloomberg наводить Хорватію. Вона була останньою країною, яка приєдналася до блоку, і процес подачі заявки тривав 10 років, перш ніж він був офіційно прийнятий у 2013 році.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що більшість великих країн ЄС, крім Італії, не підтримують надання Україні статусу кандидата в ЄС. Проте Драгі не виключив швидкого просування України шляхом євроінтеграції. Наприкінці березня Драгі заявляв про підтримку ідеї приєднання України до Європейського Союзу.

 

InfoPost.Media

Фото: John Thys/AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі