fbpx
21 Грудня, 2021

Народна вишивка у сучасній моді: в Будапешті закарпатська дизайнерка Тюнде Грівнак презентувала нову колекцію суконь (ФОТО)

Народна вишивка у сучасній моді: в Будапешті закарпатська дизайнерка Тюнде Грівнак презентувала нову колекцію суконь (ФОТО)

У п’ятницю, 17 грудня, в Угорському домі в Будапешті відбувся показ нової колекції суконь від закарпатської дизайнерки Тюнде Грівнак, яка є засновницею модного бренду BY ME.

Цього разу колекцію вона підготувала разом з відомою угорською модельєркою Юдіт Йожа.

грив9 3

Унікальність її полягає у використанні традиційної вишивки хрестиком, притаманній закарпатському селу Велика Добронь.

“Наша місія – зберегти та продовжити традицію цієї оригінальної народної вишивки. Тому для кожної сукні створювався свій неповторний елемент саме у Великій Доброні”, – зазначила Тюнде Грівнак.

Модельєрка відома далеко за межами рідного краю саме завдяки авторським виробам, у яких поєднує сучасність з елементами традиційної угорської вишивки. Покази її колекцій вже відбулися у Вашингтоні та Пекіні.

Також в Угорському домі відбувся виступ народного ансамблю Kokas та виставка закарпатського скульптора Ендре Гіді.

Присутніх привітав голова КМКС (Товариства угорської культури Закарпаття) Василь Брензович.

Варто додати, що нещодавно угорський театр із Закарпаття отримав український театральний “Оскар”. Під час церемонії нагородження переможців Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії ГРА перемогу у номінації “За найкращу драматичну виставу” здобув Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) з виставою “Це дитя”.

 

InfoPost.Media

Фото: Янош Перл


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі