fbpx
23 Лютого, 2022

Над Словаччиною кількість авіарейсів зросла на 35%, у той час як над сусідніми країнами трафік впав

Над Словаччиною кількість авіарейсів зросла на 35%, у той час як над сусідніми країнами трафік впав

У 2021 році 265 421 літак пролетів через повітряний простір Словацької Республіки. Це на 35% більше, ніж у найбільш постраждалих від пандемії у 2020 році та на 51% менше, ніж у передпандемійному 2019 році.

Про це з посиланням на коментар Ніколи Шергауферова з державної компанії Авіаційна надзвичайна служба (LPS) повідомляє TASR.

авіарейси над Словаччиною

Із загальної кількості рейсів минулого року 9729 були прильотами та вильотами, 1692 внутрішніх рейсів і 254 тис. літаків облетіли Словаччину транзитом. За даними LPS, у минулому році найбільше використовували повітряний простір Словаччини авіакомпанії Emirates, Wizz Air та Turkish Airlines.

Найбільше, до 38 004 переміщень літаків, було зафіксовано в серпні, найменше – у лютому, коли повітряний простір Словаччини пролетіло лише 8 696 літаків. Найбільш завантаженим аеропортом Словаччини є аеропорт М. Р. Штефаніка в Братиславі з 24 362 переміщеннями літаків, за ним слідує аеропорт у Кошице з 23 718 переміщеннями літаків.

Водночас LPS повідомляє, що у 2021 році повітряний простір Чеської Республіки пролетіли 361 522 літаки (зменшення на 43% порівняно з 2019 роком), над Австрією – 739 467 літаків (зменшення на 46% порівняно з 2019 роком) та над Угорщиною – 491 115 літаків (зменшення на 45%).

“У нас був надзвичайно складний період, коли наші доходи значно впали разом із кількістю рейсів. Таким чином, у 2020 році LPS SR зазнала збитків у розмірі понад 18 мільйонів євро, що вимагало впровадження кількох необхідних заходів економії. Завдяки збільшенню перельотів, згідно з попередніми, неаудитованими результатами, нам вдалося скоротити цю операційну втрату більш ніж наполовину у 2021 році», – сказав директор LPS Мартін Кабат.

Для довідки.

Державна компанія LPS SR була створена 1 січня 2000 року, і її першочергове завдання полягає в тому, щоб підтримувати швидкий і впорядкований потік повітряного руху, запобігати будь-яким зіткненням повітряних суден у повітрі та на землі та надавати поради та інформацію, необхідні для безпечного виконання польотів у повітряному просторі та в аеропортах Словацької Республіки, дотримуючись при цьому необхідного рівня безпеки та мінімальних затримок рейсів відповідно до міжнародних правил і стандартів.

Нагадаємо, 21 лютого міністерство закордонних справ і європейських справ (MZVEZ) Словацької Республіки рекомендувало словакам невідкладно покинути окремі області України у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації. Це Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі