fbpx
11 Травня, 2022

На заяву Орбана про “відібране море” різко відреагували у Хорватії

На заяву Орбана про “відібране море” різко відреагували у Хорватії

У хорватському Загребі викликали угорського посла, а посол Хорватії в Будапешті звернувся до Міністерства закордонних справ з вимогою роз’яснити заяви Віктора Орбана, оскільки вони “надмірно шкодять добросусідським відносинам”.

Минулої п’ятниці прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у інтерв’ю пояснив залежність країни від російської нафти тим, що у неї немає виходу до моря, оскільки порти “відібрали”. Орбан таким чином натякнув на Хорватію, яка отримала частину територій за результатами Першої світової війни і Тріанонського мирного договору, пише угорське видання Origo.

783146

“Ті, у кого є море і порти, можуть привозити нафту на танкерах. Якби у нас їх не забрали, то й у нас був би порт”, — сказав угорський прем’єр, натякаючи на хорватський порт Рієка, який до 1920 року відносився до Королівства Угорщина.

У Загребі такі слова сприйняли як можливі територіальні претензії Угорщини.

“Хорватія засуджує заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Ми також засуджуємо будь-які територіальні претензії до інших суверенних держав”, — йдеться в заяві МЗС Хорватії.

В Угорщині ж запевнили, що заява Орбана не мала прихованого підтексту.

“Міністерство закордонних справ Хорватії щось неправильно зрозуміло”, – заявив у вівторок угорський держсекретар Тамаш Менцер.

Менцер повідомив у Facebook, що Орбан нібито посилався на “історичний факт”.

“Сподіваюся, що наші хорватські друзі не піддадуться медійній істерії і ми зможемо продовжити нашу роботу в інтересах подальшого розвитку співпраці”, – сказав угорський держсекретар.

Нагадаємо, що на початку травня Угорщині довелось спростовувати повідомлення про можливі наміри щодо анексії Закарпаття. Державний секретар Угорщини з питань міжнародних комунікацій і відносин Золтан Ковач заявив, що звинувачення секретаря РНБО Олексія Данілова є відповіддю на продовження політики Угорщини щодо відмови надати Україні зброю.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі