У хорватському Загребі викликали угорського посла, а посол Хорватії в Будапешті звернувся до Міністерства закордонних справ з вимогою роз’яснити заяви Віктора Орбана, оскільки вони “надмірно шкодять добросусідським відносинам”.
Минулої п’ятниці прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у інтерв’ю пояснив залежність країни від російської нафти тим, що у неї немає виходу до моря, оскільки порти “відібрали”. Орбан таким чином натякнув на Хорватію, яка отримала частину територій за результатами Першої світової війни і Тріанонського мирного договору, пише угорське видання Origo.
“Ті, у кого є море і порти, можуть привозити нафту на танкерах. Якби у нас їх не забрали, то й у нас був би порт”, — сказав угорський прем’єр, натякаючи на хорватський порт Рієка, який до 1920 року відносився до Королівства Угорщина.
У Загребі такі слова сприйняли як можливі територіальні претензії Угорщини.
“Хорватія засуджує заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Ми також засуджуємо будь-які територіальні претензії до інших суверенних держав”, — йдеться в заяві МЗС Хорватії.
В Угорщині ж запевнили, що заява Орбана не мала прихованого підтексту.
“Міністерство закордонних справ Хорватії щось неправильно зрозуміло”, – заявив у вівторок угорський держсекретар Тамаш Менцер.
Менцер повідомив у Facebook, що Орбан нібито посилався на “історичний факт”.
“Сподіваюся, що наші хорватські друзі не піддадуться медійній істерії і ми зможемо продовжити нашу роботу в інтересах подальшого розвитку співпраці”, – сказав угорський держсекретар.
Нагадаємо, що на початку травня Угорщині довелось спростовувати повідомлення про можливі наміри щодо анексії Закарпаття. Державний секретар Угорщини з питань міжнародних комунікацій і відносин Золтан Ковач заявив, що звинувачення секретаря РНБО Олексія Данілова є відповіддю на продовження політики Угорщини щодо відмови надати Україні зброю.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.