fbpx
04 Травня, 2022

Угорщина назвала “фейковими новинами” намір анексії Закарпаття

Угорщина назвала “фейковими новинами” намір анексії Закарпаття

Угорщина назвала “фейковими новинами” твердження секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що президент Росії Владімір Путін попередив Будапешт про намір вторгнутися в Україну.

Данілов також стверджував, що Угорщина планувала анексувати частину території свого північно-східного сусіда. Мова йде про українське Закарпаття, де до війни проживало приблизно 140 тисяч етнічних угорців.

Державний секретар Угорщини з питань міжнародних комунікацій і відносин Золтан Ковач заявив, що ці звинувачення є відповіддю на продовження політики Угорщини щодо відмови надати Україні зброю.

Золтан Ковач

Угорщина продовжує дотримуватись своєї політики не відправляти зброю в Україну та не пропускати летальну зброю транзитом через свою територію через те, що вона бачить як ризик бути втягнутим у війну.

“Хоча ми розуміємо, що Україна не вітає наше рішення, поширення фейкових новин і вигадування брехні не змінить нашу позицію”, – написав Ковач у Twitter.

Відповідну заяву із обуренням опублікувало і Посольство Угорщини в Україні.

“Оскільки це не перший випадок, коли окремі представники керівництва України висловлюються таким чином про Угорщину, яка є членом НАТО та ЄС, і яка вже багато разів діями доводила свою підтримку та солідарність з Україною, наше посольство очікує пояснень від компетентних керівників України, як вони уявляють формування наших двосторонніх і добросусідських відносин у майбутньому у світлі сказаного”, – йдеться у заяві.

Хоча Угорщина проголосувала за всі пакети санкцій ЄС, запроваджені проти Росії, спочатку вона різко виступила проти санкцій, спрямованих на імпорт енергоносіїв. Однак очікується, що 4 травня буде оголошено про нафтове ембарго з боку всіх країн ЄС.

Офіційний Будапешт раніше заявив, що готовий виконати вимоги Москви про оплату в рублях за експорт газу. Та накладе вето на будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоносіїв з Росії.

Нагадаємо, що після обіду 3 травня У Закарпатській обласній військовій адміністрації повідомили про ракетний удар – вперше російські ракети атакували Закарпаття.

“Тривалий час моє рідне Закарпаття залишалося чи не єдиним (разом з Чернівцями) регіоном України, яке не було обстріляне Росією. Сьогодні ввечері це, на жаль, сталося: згідно з офіційною інформацією від Закарпатської обласної військової адміністрації, ракета поцілила у інфраструктурний об’єкт в гірському районі Закарпаття. Йдеться про тягову підстанцію поруч з залізничною станцією Воловець, тобто об’єкт залізничної інфраструктури, аналогічний до тих, які були атаковані сьогодні у Львові”, – прокоментував Дмитро Тужанський, директор Інституту Центральноєвропейської стратегії. – “Ціль ворога – заблокувати доставку будь якої допомоги Україні залізницею. Донедавна, Угорщина аргументувала небажання постачати зброю Україні саме тим, що не хоче наражати на небезпеку ракетних ударів угорців Закарпаття. Сьогодні ці аргументи мали би закінчитися, Росія їх спростувала”.

Служба протиповітряної оборони Збройних сил Угорщини також оголосила тривогу невдовзі після 23:00 години, оскільки радари повідомили про невідомий літак, що перетнув східні кордони країни. У повітря піднявся один із винищувачів Gripen протиповітряної оборони.

Утім під час рейду не було виявлено жодного літака, однак угорський винищувач деякий час залишався в цьому районі для спостереження повітряного простору, а потім повернувся на базу в Кечкеметі.

 

InfoPost.Media

За матеріалами Euractiv, 444.hu

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі