За словами позапартійного депутата угорського парламенту Акоша Хадгазі (Hadházy Ákos), на парламентських виборах в Угорщині можливе голосування поштою за закордонних угорців, яких вже немає в живих. Все через недосконалість виборчого законодавства.
Посилаючись на відповідь Центральної виборчої комісії, депутат зазначив, що з 2018 по 2021 рік загалом з реєстру виборців було знято 3085 закордонних угорців, які мали право голосу.
“Виборча канцелярія визнала, що насправді серед закордонних виборців може бути понад 15 000 померлих. І, на жаль, завзяті активісти “Фідес” (Fidesz) можуть без зайвих зусиль надіслати замість них голоси поштою”, – пише Акош Хадгазі.
За словами Хадгазі, у 2018 році було зареєстровано 378 445 виборців за кордоном.
“Якщо ми знаємо, що в Угорщині щороку помирає 13-15 людей на 1000 населення, легко можна підрахувати, що кількість померлих за чотири роки від зареєстрованих виборців за кордоном може бути не менше 20 тисяч. А знято з обліку лише 3 тис наших співвітчизників”, – стверджує політик.
Депутат також запитав у виборчого комітету що вони планують робити у цій справі, але відповідь, за його словами, “виявилась не заспокійливою”.
Чому реакція угорської влади фіктивна
Планується розглянути законопроект про виключення з системи реєстру виборців тих, хто був неактивним на кількох останніх виборах. Але Хадгазі не впевнений, що від цього щось зміниться. Тим більше партія влади Fidesz не збирається голосувати за цю поправку.
“Голосування замість мертвих, звісно, не буде найбільшою виборчою фальсифікацією (…). Але кілька тисяч голосів можуть вирішити долю мандату, а отже й усіх виборів. Не кажучи вже про те, що якщо жоден “мертвий” конверт не повернуто назад, це також може вплинути на кінцевий результат… Адже ми не знаємо точно, скільки громадян мають право голосу. Це також показує, наскільки абсурдною є виборча система, що продиктована Fidesz”, – каже Хадгазі.
Політик зауважує: “Опозиція вкотре прийняла ці правила гри, але чи добре вона вчинила, стане відомо 3 квітня”.
Варто додати, що Акош Хадгазі на квітневих виборах планує балотуватися як кандидат від об’єднаної опозиції по одному з округів Будапешта.
Нагадаємо, що за результатами опитування дослідницького центру 21 Kutatóközpont, більшість угорців, які проживають за кордоном, підтримують опозицію. Саме тому, на думку дослідників, нинішня влада не зацікавлена запровадження голосування онлайн для закордонних угорців. Голоси сотень тисяч угорців, які проживають за кордоном, насамперед у Західній Європі, могли б стати вирішальними, аби змінити владу Віктора Орбана в Угорщині на квітневих парламентських виборах.
Титульне фото з особистої сторінки політика
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.