У Братиславі влаштували акцію, покликану привернути увагу до відтоку мізків зі Словаччини. Сотні валіз поставили на вулиці напередодні Міжнародного дня студента, аби нагадати уряду за необхідні реформи.
Акцію підсилили гаслом “Покличемо наших дітей додому”. Її організаторами стали місцеві політики Юрай Хіпш, Алойз Гліна та Абель Раваш, повідомляє видання pravda.sk.
“Найбільше про те, щоб залишити країну, думають випускники та студенти зі східної Словаччини. За даними травневого опитування, 57% з них хотіли б покинути країну тимчасово або назавжди. Таким чином, ми знаходимося під загрозою подальшого розширення регіональних диспропорцій”, – каже Раваш.
На думку ініціаторів заходу, причиною того, що люди виїжджають зі Словаччини, є низька якість освіти, недовіра до державних інституцій та клієнтелізм. Хіпш каже, що більше 20 000 молодих людей навчаються за кордоном щороку, і половина з них не повертається після навчання.
“Ми втрачаємо одну з найцінніших речей, які ми маємо як країна. Вмілих людей, які мають шанс зробити Словаччину сучасною та інноваційною країною, яка є не просто конвеєром і постачальником дешевої робочої силою”, – додав він.
Гліна згадує, що до 17 листопада 1989 року багато людей зі Словаччини втекли за свободу, якої не мали.
“Але навіть через 32 роки після революції десятки тисяч переважно молодих людей все ще їдуть, і багато хто більше не планують повертатися”, – сказав він.
Ініціатори наголошують на необхідності реформ у освіті, щоб молоді не довелося їхати за кордон у пошуках якісного навчання. Не менш важливою є реформа охорони здоров’я та правосуддя, адже одними з причин виїзду зі Словаччини є низька якість життя, корупція та недовіра до державних інституцій.
Варто зазначити, що в ніч на 18 листопада по всій Братиславі відбулись масові акції протесту студентів, які виступають проти змін до Закону про вищу освіту. За словами протестуючих, держава хоче взяти управління вишами в свої руки, тому фактично управління вузами і грошові потоки вже не будуть підконтрольним академічним органам.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.