fbpx
07 Січня, 2022

На румуно-угорському кордоні відкривають ще два автомобільних пункти пропуску

На румуно-угорському кордоні відкривають ще два автомобільних пункти пропуску

Уряд Румунії 5 січня затвердив підписану у квітні минулого року румуно-угорську угоду про відкриття двох автомобільних пунктів пропуску на кордоні між сусідніми країнами. Витяг з рішення опубліковано на сайті уряду Румунії.

Мова йде про пункти пропуску, що з’єднують області Арад і Бекеш Kisvarjaspuszta (Variasu) – Dombegyház та Ottlaka (Graniceri) – Elek, пише turizmus.com.

Qszjrlkdja M 1

Пункти працюватимуть по будням з 7:00 до 19:00 за центральноєвропейським часом. А наразі відкриті для автомобілів лише по суботах.

Таким чином кількість автомобільних пунктів пропуску на румунсько-угорському кордоні незабаром збільшиться з 12 до 14.

Під час свого візиту до Бухареста в лютому минулого року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто із сумом зазначив, що Румунію та Угорщину єднає всього десять транскордонних доріг, які могли б зблизити громади, що проживають вздовж кордону. Згодом, у квітні міністри МЗС обох країн остаточно узгодили відкриття ще двох пунктів пропуску.

траса до румуно-угорського кордону

Транскордонні дороги між Угорщиною та Румунією були побудовані між 2007 і 2013 роками за кошти Європейського Союзу. Тоді планувалось, що Румунія незабаром приєднається до Шенгенської зони. І хоча Румунія стверджує, що всі умови для цього були виконані, через протидію деяких держав-членів, країна ще не є частиною Шенгену без відповідного прикордонного контролю.

Нагадаємо, Угорщина на п’ять років раніше запланованого терміну завершила будівництво своєї ділянки швидкісної магістралі Via Carpatia до угорсько-румунського кордону. Ця ділянка проходить через угорський Дебрецен і далі до прикордонного переходу Борш (Угорщина) – Орадя (Румунія).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі