fbpx
15 Вересня, 2021

На пункті пропуску “Тиса (Чоп) – Захонь” відкрили міст із відремонтованими смугами для вантажівок

На пункті пропуску “Тиса (Чоп) – Захонь” відкрили міст із відремонтованими смугами для вантажівок

На Закарпатті завершили капітальний ремонт мосту на пункті пропуску “Тиса (Чоп) – Захонь” на українсько-угорському кордоні. Смугу для великовагового транспорту, що є частиною автошляху міжнародного значення М-06, відремонтували за президентською програмою “Велике будівництво”.

Вартість проекту, за даними Закарпатської ОДА, склала близько 10 млн. гривень, а тривав ремонт майже два місяці. Однак у підсумку проект завершили з випередженням терміну.

Ef927cc0 C5b6 4719 B891 8dd9f1d7ccbe

Весь цей час рух на КПП “Тиса” був ускладнений, оскільки автівки змушені були чергувати в русі, щоб розвантажити діючі смуги мосту від автомобілів. Однією смугою пропускали і вантажівки, і легкові авто, і автобуси. Часом черга з вантажівок на виїзд з України розтягувалась на більш ніж півтора кілометри.

Як зазначали під час ремонту прикордонники, впродовж доби тут встигали оформляти майже 400 вантажівок, 500 легкових авто, а це в середньому 4000 людей в обох напрямках.

“Пропускні операції здійснюються без затримок, черг немає. Це видно, коли заїжджати в пункт пропуску. Черги відсутні. На виїзд з України протягом доби оформляються до 400 фур. Відповідно, дані фури, які стоять, вони протягом доби поїдуть на суміжний (угорський) бік”, – розповідав у коментарі Суспільному начальник відділу прикордонного контролю штабу Чопського загону Андрій Ворона.

У Закарпатській ОДА розповіли, що українська сторона готова була почати ремонтні роботи ще на початку червня, однак змушені були очікувати погодження проекту у МЗС Угорщини.

“Ремонт покриття мосту через річку Тису на українсько-угорському кордоні, що є частиною міжнародної дороги М-06, насправді не є суто інфраструктурним проектом. Оскільки ми говоримо про об’єкт, що перебуває у віданні України та Угорщини, то його успішне завершення – це і результат дипломатичної роботи теж, – розповів перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

За його словами, реконструкція мосту з добудовою двох прогонових будов для руху вантажного транспорту у межах КПП “Тиса (Чоп) – Захонь” була виконана в 1996 році. Опісля було кілька експертних обстежень і кілька років очікування ремонту мостового переходу.

“Тепер пункт пропуску зможе запрацювати повноцінно, а якісне покриття на смузі для руху вантажних автомобілів сприятиме збереженню міцності мосту загалом”, – резюмував Білецький.

Нагадаємо, раніше анонсувалось, що на Закарпатті відбудеться інспекція пунктів пропуску на предмет реформування, збільшення пропускної спроможності та застосування нового обладнання для запобігання контрабанді.

InfoPost.Media

Фото: carpathia.gov.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі