fbpx
14 Березня, 2022

Активісти заблокували у Польщі фури з вантажами до Білорусі та РФ

Активісти заблокували у Польщі фури з вантажами до Білорусі та РФ

Активісти третю добу блокують вантажівки, що прямують до Білорусі та Росії через пункт пропуску Козловичі-Кукурики. Вони вимагають від перевізників відмовитись від співпраці з Росією, а також розширити європейські санкції на дорожній транзит товарів.

Акції протесту почались на кордоні 12 березня, а вже наступного дня черга з вантажівок складала біля 28 кілометрів, повідомляє польське видання Dziennik Wshodni.

“Це спонсорування вбивства наших земляків”, – каже учасник акції протесту Олег, який живе у Варшаві. У суботу вранці, як і група інших людей, зокрема й поляків, він прийшов на польсько-білоруський перехід у Кукуриках. – “Ми зупиняємо білоруські та російські вантажівки, які везуть вантажі через Білорусь до Росії”.

308adafda51b7e312821abefa0cd6df1 Big

Однак водії вантажівок помітно нервують та заявляють, що війна їх не стосується. Однак розповідати, що перевозять у своїх фурах відмовляються.

Ще тижнем раніше проблему транзито європейських вантажів до Росії помітив біженець з України Мірослав Загорський. Він заблокував вантажівки з товарами, які прямували до Білорусі та Росії.

“Не будьте співучасниками злочинів проти людства”, – звернувся він до водіїв. – “Від цієї безпорадності я навіть номерні знаки відкрутив, щоб перекрити рух”.

60-річний чоловік, який був садівником в Україні, розповідає, що після початку війни з родиною приїхав до Польщі.

“У мене був план повернутися на фронт, але я вирішив, що в моєму віці від мене там буде мало користі”, – зізнається він.

Йому водії вантажівок розповідали, що везуть до Росії запчастини, продукти харчування та ліки.

Перевізникам у черзі учасники акції роздають листівки: “Те, що ви робите, лише продовжує кровопролиття. Ці товари не потрібні винуватцям агресії, вони потрібні її жертвам. Не будьте співучасниками злочинів проти людяності”.

Ba546afe683ae320b1a010ab78f03f53 Big

За словами ініціаторів блокади, вони планують продовжувати блокування вантажівок і цілий день 14 березня.

За словами представника податкової адміністрації у Любліні, більшість фур везуть товари не з Польщі, а інших країн ЄС. А у вантажівках в основному товари, які не потрапили під санкції Євросоюзу.

Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер у суботу казав, що у ЄС наразі немає консенсусу щодо обмеження наземного перевезення товарів до Польщі. Однак, за його словами, Польща шукає інші рішення та правові ходи для обмеження такої діяльності. У свою чергу в МЗС запевняють, що “інтенсивність прикордонного контролю посилюється, щоб не було порушень закону та уникнення санкцій”.

Нагадаємо, Польща у прискореному порядку відновила залізничні шляхи на прикордонному переході Кросценко-Хирів. Оператор залізничної інфраструктури PKP PLK планує відновити перевезення на цій ділянці після 12 років простою.

 

InfoPost.Media

Фото: Dziennik Wshodni


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі