fbpx
31 Березня, 2022

На думку третини словаків війну в Україні спричинив Захід, а кожен десятий вважає, що на фото з війни задіяні актори

На думку третини словаків війну в Україні спричинив Захід, а кожен десятий вважає, що на фото з війни задіяні актори

Більше 30% словаків вважають, що війну в Україні свідомо спровокували західні держави. Росія ж, на їх думку, лише відповіла на провокацію. При цьому 22% респондентів довіряють прокремлівському наративу, який виправдовує агресію російських військ в Україні.

Про це свідчить опитування Центру соціальних і психологічних наук Словацької академії наук (SAV), яке проводилося з 22 по 24 березня, пише портал noviny.sk.

Aptopix Russia Ukraine War239992851770 1

“Ми виявили найнижчу довіру до повідомлень про те, що війна в Україні інсценована і що акторам і актрисам за це платять (11%). Або що Україна розробляє ядерну чи іншу радіоактивну зброю (13%)”, – розповів психолог Якуб Шрол, автор дослідження.

І, навпаки, більше чверті людей вірять у повідомлення, наприклад, що Росія прагне “демілітаризувати” та “денацифікувати” Україну шляхом військового втручання в Україну (28% респондентів). Або в те, що нібито проти російських меншин на сході України було скоєний геноцид (27%).

Водночас, за попередніми висновками, такі фактори як вік та стать, не відіграють вирішальної ролі у довірі до прокремлівських наративів щодо війни в Україні.

Опитування також показало, що довіра до прокремлівських наративів асоціюється із симпатією словаків до Росії.

Шрол зазначив, що пропаганді більше схильні довіряти ті, хто вважає, що життя у Словаччині було кращим за радянського режиму, ніж зараз. Тобто ці люди віддають перевагу суспільству, в якому править один сильний і рішучий авторитарний лідер на противагу сьогоднішній ліберальній демократії.

За результатами опитування дослідники також відзначили, що довіра до прокремлівських наративів про війну в Україні була особливо високою серед людей, які також були впевнені в правдивості деяких теорій змови щодо COVID-19.

“Це, ймовірно, також пов’язане з тим, що подібні заяви мають тенденцію поширювати одні й ті ж канали інформації – наприклад, через групи чи профілі в соціальних мережах”, – пояснив Шрол.

За його словами, ці інформаційні канали достатньо популярні в Словаччині і мають великий вплив на громадську думку.

У ході опитування було опитано 900 респондентів. Вибірка була збалансована за віком, статтю або місцем проживання.

Нагадаємо, за лютневим опитуванням агенції “Focus” для телешоу Markíza Na telo, напруження ситуації біля східних кордонів України 44% словаків вважають “заслугою” США та країн НАТО.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі