15 Листопада, 2021

На Берегівщині діє ботсад імені Йосипа Сікури, де вирощують рідкісні рослини з усього світу

На Берегівщині діє ботсад імені Йосипа Сікури, де вирощують рідкісні рослини з усього світу

У селі Великі Береги Берегівського району Закарпаття 11 листопада відкрили головну будівлю ботанічного саду імені Йосипа Сікури, що належить Закарпатському угорському інституту імені Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ).

Її реконструювали за підтримки угорського уряду. Будівлю презентували президент ЗУI Ілдіко Орос, ректор інституту Степан Черничко, проректор закладу Аттіла Когут  і голова Берегівської районної ради Кароль Резеш, інформує Кarpatinfo.

ботсад3

Директор ботанічного саду Золтан Копор, провів екскурсію ботсадом, де росте близько 600 різних видів рослин на території, що займає 8400 квадратних метрів.

У будівлі також відкрили виставку “Життя і робота Людвiга Вагнера, Антона Маргіттая, Іштвана Фодора та Йосипа Сікури – відомих угорських ботаніків на Закарпатті”.

У рамках програми науковці Золтан Копор, Ержебет Когут, Степан Коложварi та Габор Ваш презентували видання “Трояндовий сад у селі Велика Добронь”. У книзі представлені різновиди троянд, які знаходяться в колекції, та їх основні характеристики. Сад троянд розпочали створювати у 2016 році в селі Велика Добронь, де наразі росте 64 сорти.

Ботанічний сад у Великих Берегах управляється Науково‐дослiдним центром імені Іштвана Фодора. Головна будівля буде функціонувати як офіс, науково‐дослiдний пункт, а також стане новим місцем для наукових практик для студентів та викладачів. Повна реконструкція будівлі була проведена за фінансової підтримки уряду Угорщини та Державного секретаріату національної політики, а також за підтримки Фонду ім. Габора Бетлена.

Ботанічний колекційний сад був створений у 2011 році за ініціативою доктора Йосипа Сікури (1932-2015), професора, доктора біологічних наук, ректора Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II.

Основною роботою Йосипа Сікури було збагачення рослинних ресурсів України різними групами корисних рослин шляхом інтродукції.

Метою створення ботанічного саду є сприяння збереженню та відтворенню рідкісних та охоронюваних видів рослин вітчизняної та світової флори з урахуванням місцевих умов. Заклад також функціонує як ботанічний експериментальний майданчик та для навчальної практики для студентів коледжу.

Раніше ми розповідали про те, як Угорщина розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті. Справа у тому, що угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток професійно-технічних закладів на Закарпатті. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі