fbpx
02 Грудня, 2021

МЗС Білорусі викликало посла Чехії через видворення президента Федерації футболу Білорусі

МЗС Білорусі викликало посла Чехії через видворення президента Федерації футболу Білорусі

У Чехії виник подвійний скандал. До країни прибула жіноча збірна Білорусі на матч з місцевою збірною в рамках кваліфікації на чемпіонат світу. Однак, як повідомляє ТАСР, у трьох гравчинь білоруської команди було виявлено коронавірус.

Ізолювати довелося ще трьох гравчинь, які були в контакті із зараженими, повідомляє Тeraz.sk.

Bazanov Belarus

Таким чином, матч не відбувся.

Але і це ще не все. На матч у Чехію прибув президент Федерації футболу Білорусі Володимир Базанов з дружиною. При цьому, за словами чеських правоохоронців, Базанов прибув незаконно і порушив карантинні правила. Відповідно, поліція Чехії президента федерації та його дружину затримала і видворила з країни. Їм також анулювали шенгенські візи.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулханек повідомляв, що якщо Базанов приїде до Чехії, то його депортують. Крім того, Кулханек додав, що у відомства на той момент не було інформації про знаходження Базанова в країні.

Ввечері 1 грудня в ефірі телеканалу “Білорусь 1” Володимир Базанов сам розповів, що його в’їзд до Чехії був легальним, повідомляє білоруське видання Zerkalo.io.

– Ми пройшли всі [процедури], прибули до Відня – жодних проблем не було, прибули до Чехії – жодних проблем не було 27-го (листопада). Тридцятого числа о 10:30 з’являється їх міграційна поліція, перевіряє документи – все нормально, йде, через 40-50 хвилин знову з’являється – пропонує проїхати з ними в дільницю. Ми їдемо разом з дружиною та протягом восьми з половиною годин перебуваємо там. Шукають, нічого не можуть знайти, психологічний якийсь тиск: “покажи папірець”, “де прописаний” – питають щогодини, — сказав голова федерації.

Сьогодні ж до МЗС Білорусі викликали посла Чехії, щоб той дав пояснення стосовно цього інциденту. Дипломату вручили ноту протесту.

– Мінськ висловив протест і зажадав роз’яснень від чеської сторони, – повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Анатолій Глаз.

Нагадаємо, що з 25 листопада в Чехії оголосили надзвичайний стан та посилили карантинні заходи через зростання кількості інфікованих COVID-19 громадян.

 

InfoPost.Media

Фото: life.dialog.u


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі