fbpx
15 Грудня, 2021

Молодь у Словаччині найщасливіша, але песимістична щодо майбутнього – соцдослідження

Молодь у Словаччині найщасливіша, але песимістична щодо майбутнього – соцдослідження

Молоді люди у Словаччині більш задоволені своїм життям, ніж молодь в інших країнах Вишеградської групи. Проте вони та чехи найбільш песимістично налаштовані щодо майбутнього своїх країн.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом Фрідріха Еберта (FES), повідомляє Еuractiv.

People 2567915 1920

У всіх країнах більшість респондентів були задоволені своїм життям, у тому числі 68% – у Словаччині та 63% у Чехії.

Але словаки та чехи не налаштовані оптимістично щодо майбутнього своїх країн. Лише 20% словаків і 24% чехів вірять, що становище їхніх країн покращиться в майбутньому. Для порівняння, 25% опитаних поляків налаштовані оптимістично, а 28% угорців вважають те саме. Найбільш песимістично налаштовані чехи, 40% не налаштовані на краще майбутнє.

Опитування також показало значне невдоволення шкільною системою в країнах Вишеградської групи. Респонденти повинні були оцінити шкільну систему від одного до п’яти балів. Найбільш критичною була молодь в Угорщині, де 18% оцінили систему найнижчою оцінкою, а чехи були найбільш задоволені станом своєї освіти.

Раніше ми публікували результати дослідження, які стосувались проблем, що турбують угорську молодь. Найбільше респондентів назвали кліматичну кризу, соціальну несправедливість і корупцію. Молоді жителі Угорщини виявились також найменш задоволеними рівнем свого життям серед Вишеградських країн, хоча і найбільш оптимістично дивляться в майбутнє.

Це опитування також виміряло упередження: 82% молодих угорців відчували б незручність, якби наркомани переїхали до них по сусідству, 45% також бояться ромів, 30% мусульман, 19% представників ЛГБТК і 15% євреїв.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі