Кліматична криза, соціальна несправедливість і корупція є основними проблемами, які турбують молодь в Угорщині. Угорська молодь виявилась найменше задоволеною рівнем свого життям серед Вишеградських країн , хоча і найбільш оптимістично дивиться в майбутнє.
Такі результати дослідження, проведеного Фондом Фрідріха Еберта, за яким було оцінено становище молоді у віці 15-29 років у країнах Вишеграда (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) та Балтії, повідомляє 24.hu.
Більше половини молодих угорців вважають, що їх сім’я обділена, а 52% не можуть дозволити собі холодильник чи телевізор. З них 17% вважають, що живуть у реальній бідності і навіть не можуть купити одяг чи взуття. Інша частина каже, що ці обставини для них не проблема, але лише 7% можуть дозволити собі автомобіль чи будинок.
За своїм економічним становищем саме молоді угорці відзначають найгіршу фінансову ситуацію серед країн Вишеградської області. Вони найменше задоволені своїм життям, але найбільше оптимістично дивляться в майбутнє.
Найбільші страхи молодих угорців – нематеріальні: 55% турбуються про забруднення навколишнього середовища, за ним іде соціальна несправедливість (53%) та корупція (51%). За цими страхами йдуть серйозні захворювання, безробіття та пандемії, але із значним розривом. Лише п’ята частина опитаних молодих людей боїться надмірної кількості іммігрантів і біженців.
Опитування також виміряло упередження: 82% молодих угорців відчували б незручність, якби наркомани переїхали до них по сусідству, 45% також бояться ромів, 30% мусульман, 19% представників ЛГБТК і 15% євреїв.
Амбіції покинути Угорщину здебільшого залежать від політики: 36% прихильників опозиції емігрували б проти лише 12% серед проурядової молоді.
Нагадаємо, раніше Індекс Henley назвав “найвпливовіші” паспорти світу. Угорський паспорт входить до десятки найкращих у світі та фактично дозволяє відвідати 182 напрямки без візи.
Фото: kulhonicsaladokeve.kormany.hu
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.