fbpx
11 Березня, 2022

Молдова витрачає до $30 на кожного переселенця з України щодня

Молдова витрачає до  на кожного переселенця з України щодня

На утримання одного біженця в Молдові йде приблизно $25-30 на день. Однак достовірно оцінити вартість перебування вимушених мігрантів неможливо, оскільки великий внесок у підтримку зробили благодійники.

Про це 11 березня розповіла прем’єр-міністр Наталія Гаврилиця, пише Newsmaker.

Natalia Gavrilița Pm

Крім того, суттєві пожертвування зробили і підприємці, особливо у перші дні війни.

“Є витрати на місцевому рівні, дані про які ще не надали центральній владі. Оцінки попередні. Але, якщо врахувати прямі та непрямі витрати, то виходить приблизно $25-30 доларів на день. Сюди входять надбавки та витрати на паливо, тобто непрямі витрати”, — сказала Гаврилиця, відповідаючи на запитання журналістів.

Глава місії МВФ у Молдові Рубен Атоян, присутній на пресконференції спільно з Наталією Гаврилицею, наголосив, що у різних країнах ці розрахунки відрізняються.

“Є великий спектр витрат. Але, наприклад, досвід Афганістану показав, що витрати на покриття всіх витрат — 1200 доларів на рік на одного біженця”, — сказав Атоян.

За даними на 11 березня, на території Молдови перебувають 104 060 іноземних громадян, з яких 99 163 – українці.

Варто нагадати, що раніше прем’єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця Молдови заявила, що її країна не прагнутиме до НАТО, оскільки є нейтральною державою. Також уряд Молдови не розглядає варіант об’єднання з Румунією з метою прискорення процесу євроінтеграції.

 

InfoPost.Media

Фото: Natalia Gavrilița PM / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі