fbpx
09 Березня, 2022

Молдова не прагнутиме до НАТО і не об’єднуватиметься з Румунією для євроінтеграції

Молдова не прагнутиме до НАТО і не об’єднуватиметься з Румунією для євроінтеграції

Прем’єр-міністр Наталія Гаврилиця Молдови заявила, що Молдова не прагнутиме до НАТО, оскільки є нейтральною державою. Також уряд Молдови не розглядає варіант об’єднання з Румунією з метою прискорення процесу євроінтеграції.

Як зазначила прем’єр-міністр, зараз влада Молдови не бачить передумов поширення війни в Україні в Придністров’ї, пише Newsmaker.

“Зараз ми не бачимо жодної загрози чи ризику перетікання конфлікту у Придністров’ї. Ми продовжуємо переговори у існуючому форматі. Молдова – нейтральна країна. Наш нейтралітет прописаний у конституції. І ми розраховуємо на те, що всі діятимуть відповідно до цього принципу”, — сказала Гаврилиця.

Молдова Гаврилиця

Прем’єр-міністр наголосила, що принцип нейтралітету передбачає і відмову від участі у військових союзах, включаючи НАТО.

“Принцип нейтралітету прописаний у нашій конституції. Ми добиватимемося входження до складу ЄС, але не добиватимемося членства в НАТО”, — сказала Гаврилиця.

Щодо вступу до ЄС, за словами Гаврилиці, з урахуванням нинішніх подій у регіоні процес отримання статусу-кандидата можуть прискорити.

“Ми усвідомлюємо, що європейська інтеграція – це тривалий трансформаційний процес. Водночас, з урахуванням питань безпеки в регіоні, набуття статусу кандидата стане дуже важливим сигналом для людей, які проживають у країнах, які подали прохання про входження до Європейського союзу, про те, що вільний світ чекає на них”, — сказала Гаврилиця.

При цьому, за словами Гаврилиці, Молдова готова “зробити домашню роботу, необхідну для того, щоб відповідати стандартам вступу до ЄС”. Але питання об’єднання з Румунією для прискорення цього процесу молдавська влада не розглядає.

Нагадаємо, що 3 березня президентка Молдови Майя Санду підписала заявку на вступ країни до Євросоюзу. Вже 7 березня ЄС розпочав розгляд заявок України, Грузії та Молдови про вступ.

Водночас Молдова вирішила притримуватись позиції, якої дотримувалися всі уряди республіки з 2014 року та не приєднуватись до санкцій проти Росії. Таке рішення ухвалили ще після анексії Криму.

 

InfoPost.Media

Фото: flickr.com parliamentrm


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі