fbpx
01 Березня, 2022

Молдова вирішила не підтримувати санкції проти Росії – глава МЗС Молдови

Молдова вирішила не підтримувати санкції проти Росії – глава МЗС Молдови

Молдова вирішила притримуватись позиції, якої дотримувалися всі уряди республіки з 2014 року та не приєднуватись до санкцій проти Росії. Таке рішення ухвалили ще після анексії Криму.

Це на телеканалі TV8 заявив міністр закордонних справ та європейської інтеграції Ніку Попеску, пише Newsmaker.

“Рішення щодо запровадження санкцій проти Російської Федерації – це не прості рішення. Ці рішення дуже складні і для набагато потужніших, набагато процвітаючих держав, які мають більше альтернатив для функціонування економіки, ніж Молдова”, – сказав Попеску.

Ніку Попеску

За його словами, таку позицію уряд сформував одразу після початку війни, під час зустрічі державного секретаря міністерства з російським послом.

“Ми сказали те, що думаємо про цей невиправданий акт війни проти України”, – сказав міністр.

За його словами, “з 2014 року, після незаконної анексії Криму, у Молдові було ухвалено рішення не приєднуватися до європейських чи американських санкцій, запроваджених проти Росії”.

“Причин багато, у тому числі й та, що наше суспільство, наша економіка, наша енергетична система надто вразливі, щоб обтяжувати Молдову такими дорогими позиціями”, – сказав Ніку Попеску.

Він уточнив, що для країн-членів ЄС чи НАТО існують  фінансові механізми компенсації наслідків санкцій. Однак для Молдови все складніше.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Молдова всерйоз занепокоїлась сусідством із російськими військовими, які базуються у придністровському регіоні Молдови. Президентка Молдови Майя Санду висловила глибоку стурбованість ситуацією з безпекою на кордоні її країни у контексті вторгнення Росії в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: Nicu Popescu / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі