fbpx
28 Квітня, 2022

Молдова ризикує залишитись без російського газу з 1 травня, але має запасні варіанти – прем’єр

Молдова ризикує залишитись без російського газу з 1 травня, але має запасні варіанти – прем’єр

Постачання російського газу до Молдови з 1 травня під питанням – уряд досі не отримав відповіді від російського монополіста “Газпром” відповіді щодо відстрочення зобов’язання провести аудит.

Про це з посиланням на заяву прем’єр-міністра країни Наталію Гаврилицю повідомляє Newsmaker.

044c41b Mold

Однак прем’єрка зауважила, що Молдова має альтернативні рішення і громадяни не залишаться без газу.

“У нас поки що немає відповіді від концерну “Газпром” щодо постачання природного газу починаючи з 1 травня. Раніше ми роз’яснили позицію Кишинева і чекаємо на відповідь”, — сказала прем’єр.

Про відсутність реакції “Газпрому” на запит уряду Молдови та оператора Moldovagaz щодо продовження останнього терміну проведення аудиту історичної заборгованості раніше повідомив і міністр інфраструктури Андрій Спину. Цей термін, згідно з контрактом, спливає 1 травня. Спину зазначив, що, якщо після 1 травня “Газпром” припинить постачання газу до Молдови, республіка закуповуватиме газ у міжнародних трейдерів.

“Сім міжнародних компаній готові постачати природний газ до Молдови, включаючи Румунію, Польщу та Нідерланди”, – сказав міністр.

За оцінкою “Газпрому” історична заборгованість Moldovagaz за поставками газу становить близько $700 млн. Однак у Кишиневі з такою оцінкою не погодились, запропонувавши провести міжнародний аудит заборгованості. Однак молдовський уряд не зміг в обумовлений термін укласти відповідний контракт на проведення аудиту із міжнародною компанією.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року уряд Молдови відзвітувався про погашення боргів перед “Газпромом”. на суму близько 74 мільйони доларів США Це сталось після того, як російський енергетичний гігант погрожував припинити постачання газу до країни.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі