fbpx
27 Листопада, 2021

Молдова погасила борги перед російським “Газпромом”

Молдова погасила борги перед російським “Газпромом”

Молдова оголосила в п’ятницю, 26 листопада, що погасила борги перед “Газпромом” після того, як російський енергетичний гігант погрожував припинити постачання газу до цієї колишньої радянської республіки.

Як повідомив віце-прем’єр-міністр Молдови Андрій Спину, у п’ятницю закінчився термін сплати заборгованості понад 74 мільйони доларів США.

Gas Md

Як жест “доброї волі” Росія продовжила початковий термін на 48 годин із середи (24 листопада) до п’ятниці.

Парламент Молдови у четвер, 25 листопада, схвалив зміни до бюджету, щоб допомогти “Молдовагазу”.

Національна енергетична компанія “Молдовагаз”, половина якої належить Газпрому, заявила в п’ятницю, що перевела платіж російській компанії.

Молдова, затиснута між Румунією та Україною, традиційно отримує газ з Росії через Придністров’я та через Україну.

Молдова та Газпром продовжили газовий контракт наприкінці минулого місяця ще на п’ять років після глухого кута у зв’язку із зростанням цін на газ. Контракт Молдови з “Газпромом” закінчився у вересні, що посилило тиск на політичне керівництво країни з метою забезпечення поставок.

“Газпром” підняв ціни на газ для Молдови до 790 доларів за 1000 кубометрів (м3) газу з 550 доларів у жовтні. Він також попередив уряд Кишинева, що може скоротити поставки газу до Молдови, якщо країна не оплатить свої рахунки і не підпише новий договір.

У жовтні Кишинів оголосив надзвичайний стан через нестачу газу і вперше підписав контракт на “пробну закупівлю” на постачання газу з іншою країною, ніж Росія, польською державною компанією PGNiG.

Нагадаємо, раніше Європейська комісія дала дозвіл всім авіакомпаніям, зареєстрованим у Республіці Молдова на польоти до ЄС. Раніше їм заборонили виконувати рейси до Євросоюзу через недотримання вимог до безпеки польотів.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі