Молдова оголосила в п’ятницю, 26 листопада, що погасила борги перед “Газпромом” після того, як російський енергетичний гігант погрожував припинити постачання газу до цієї колишньої радянської республіки.
Як повідомив віце-прем’єр-міністр Молдови Андрій Спину, у п’ятницю закінчився термін сплати заборгованості понад 74 мільйони доларів США.
Як жест “доброї волі” Росія продовжила початковий термін на 48 годин із середи (24 листопада) до п’ятниці.
Парламент Молдови у четвер, 25 листопада, схвалив зміни до бюджету, щоб допомогти “Молдовагазу”.
Національна енергетична компанія “Молдовагаз”, половина якої належить Газпрому, заявила в п’ятницю, що перевела платіж російській компанії.
Молдова, затиснута між Румунією та Україною, традиційно отримує газ з Росії через Придністров’я та через Україну.
Молдова та Газпром продовжили газовий контракт наприкінці минулого місяця ще на п’ять років після глухого кута у зв’язку із зростанням цін на газ. Контракт Молдови з “Газпромом” закінчився у вересні, що посилило тиск на політичне керівництво країни з метою забезпечення поставок.
“Газпром” підняв ціни на газ для Молдови до 790 доларів за 1000 кубометрів (м3) газу з 550 доларів у жовтні. Він також попередив уряд Кишинева, що може скоротити поставки газу до Молдови, якщо країна не оплатить свої рахунки і не підпише новий договір.
У жовтні Кишинів оголосив надзвичайний стан через нестачу газу і вперше підписав контракт на “пробну закупівлю” на постачання газу з іншою країною, ніж Росія, польською державною компанією PGNiG.
Нагадаємо, раніше Європейська комісія дала дозвіл всім авіакомпаніям, зареєстрованим у Республіці Молдова на польоти до ЄС. Раніше їм заборонили виконувати рейси до Євросоюзу через недотримання вимог до безпеки польотів.
Фото: TASR
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.