03 Травня, 2022

Молдова отримає 8 мільйонів євро на боротьбу з хакерами та дезінформацією

Молдова отримає 8 мільйонів євро на боротьбу з хакерами та дезінформацією

Молдова отримає пакет підтримки на 8 мільйонів євро від Європейської комісії для боротьби з кібератаками та дезінформацією. Атаки хакерів та тролів посилилися у країні після вторгнення Росії в Україну.

Про пакет підтримки повідомив депутат Європарламенту від Румунії, співголова комітету з асоціації ЄС-Молдова Зігфрід Мурешан. Про це пише Newsmaker.

“З початку вторгнення Росії до України Молдова стала об’єктом кількох кібератак. Їх зазнали урядові веб-сайти та платформи. Крім цього, з’явилося багато фейків. Враховуючи ці обставини, ЄС підтримає Молдову та молдавську владу у прагненні захистити державні установи та громадян від загроз Кремлю”, – написав Мурешан на своїй сторінці у Facebook.

Європарламент

За його словами, гроші також можна буде використати для керування великим потоком біженців із України.

“Молдова — країна, яка найбільше прийняла біженців, враховуючи чисельність власного населення. Тому країні потрібна наша підтримка, щоб якнайкраще впоратися з ситуацією та забезпечити всім необхідним тих, хто тікає від війни”, – наголосив депутат.

Важливо додати, що 1 травня сайти кількох держустанов Молдови зазнали DDoS-атаків. За інформацією Служби інформації і безпеки Республіки Молдова, DDoS-атаку вели з-за кордону. У СІБ уточнили, що її приписали російському угрупованню Killnet, яке діє за принципами хактивізму та спеціалізується на проведенні DDoS-атак на країни, які, на їхню думку, підтримують Україну.

Ще 22 квітня СІБ попереджала про можливі кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури. Тоді в структурі рекомендували організаціям, установам та підприємствам, що є частиною національної критичної інфраструктури, підготуватися до потенційних кіберзагроз.

Додамо також, що веб-сайти кількох установ Румунії стали жертвами кібератак 29 квітня. Зокрема йдеться про сайти уряду, міністерства оборони, прикордонної поліції, міністерства фінансів Румунії та інші.

 

InfoPost.Media

Фото: Newsmaker


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі