29 Квітня, 2022

Державні сайти Румунії стали жертвами кібератак – серед них портали уряду, Міноборони та поліції

Державні сайти Румунії стали жертвами кібератак – серед них портали уряду, Міноборони та поліції

Веб-сайти кількох установ Румунії стали жертвами кібератак у п’ятницю вранці. Зокрема йдеться про сайти уряду, міністерства оборони, прикордонної поліції, міністерства фінансів Румунії та інші.

Тимчасово не було доступу до сайтів gov.ro, mapn.ro і politiadefrontiera.ro, cfrcalatori.ro, пише видання stirileprotv.ro.

хакери

Йдеться про низку кібератак, таких як DDOS (що призвело до відмови у обслуговуванні).

ІТ-спеціалісти на рівні державних структур співпрацюють з експертами профільних установ для відновлення доступу та виявлення причин, інформує PRO TV.

Згодом доступ до урядового сайту www.gov.ro було відновлено.

“Ми підтверджуємо, що о 04.05 на сайті MApN (www.mapn.ro) було запущено кібератаку типу DDOS. Атака не поставила під загрозу функціонування сайту установи, а лише заблокувала доступ користувачів до нього. Зверніть увагу, що на сайті Міноборони немає конфіденційних або секретних баз даних, а також атака не зачепила інші сервіси та ІТ-мережі Міноборони. Фахівці кіберзахисту Міноборони зараз працюють над відновленням працездатності сайту міністерства”, – повідомили в Міноборони Румунії.

Нагадаємо, раніше міністерству оборони Румунії довелось спростовувати фейк про те, що колона американської військової техніки рухається з території Румунії в Україну. У Міноборони стверджують, що на знімках, на яких базується ця дезінформація, дійсно військові машини армії США. Однак вони вирушили на полігон Бабадаг, щоб провести ряд навчань, запланованих раніше Румунією разом з союзниками.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі