fbpx
20 Січня, 2022

Між Україною та Молдовою з’явиться міст через Дністер – Кабмін схвалив проект угоди

Між Україною та Молдовою з’явиться міст через Дністер – Кабмін схвалив проект угоди

Україна підпише угоду з Молдовою щодо будівництва автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер. Проект міжурядового договору про будівництво на українсько-молдовському держкордоні в районі населених пунктів Ямпіль-Косеуць схвалив Кабмін.

Тендер на будівництво цього мосту у травні 2021 року оголосила Служба автомобільних доріг у Вінницькій області, повідомляє  ЦТС, посилаючись на Інтерфакс-Україна.

Ямпіль Косеуц переправа

Тоді конкурс виграла група компаній “Автострада”. Вартість робіт складе 3,4 млрд. грн.

За проектом мостовий перехід включатиме два підходи: 1,068 км з української сторони та 5 км з молдавської.

Довжина естакади становитиме 668 м, довжина мосту – 641 м, кількість опор – 21, висота опор – від 8 до 40 м.

Завершити будівництво планується у 2023 році.

Міст через Дністер буде продовженням автодороги Р-08 Немирів-Ямпіль та має стати частиною транспортного коридору між двома країнами. За його допомогою вдасться сполучити  автошлях Т-02-02 Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань з українського боку та молдавськe трасe М2 Кишинів-Сорока.

Міст Ямпіль Косеуц

Варто нагадати, що Молдова 6 грудня минулого року ратифікувала протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною. Прийняті поправки, на думку молдавських парламентарів, полегшать доступ інвесторів та бізнесу до переваг існуючих преференційних домовленостей між Молдовою, Євросоюзом та Україною.

Українські виробники отримають можливість експортувати до Молдови сировину та компоненти для їх переробки. Потім вони зможуть продавати кінцеву продукцію до країн ЄС. При цьому товари матимуть сертифікати про молдавське походження.

InfoPost.Media

Фото: Вінницька ОДА


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі