fbpx
03 Травня, 2022

Міноборони Румунії спростувало російський фейк про обмін Україною зерна на зброю в Румунії

Міноборони Румунії спростувало російський фейк про обмін Україною зерна на зброю в Румунії

Міністерство оборони Румунії спростувало черговий фейк російської пропаганди. Цього разу у Міноборони Росії заявили, що  Україна масово експортує зерно до Румунії, а на зворотному шляху обмінює на іноземну зброю та боєприпаси.

У оборонному відомстві Румунії звинувачення назвали грубим спотворенням реальності, пише Digi24.

“Це спроба маніпулювати будь-якими методами, будь-якими зусиллями, щоб в це повірили”, – заявив речник Міністерства національної оборони Костянтин Спіну.

Румунія

Він також розповів про кібервійну та рішення, які має Міністерство оборони проти маніпуляцій та дезінформаційних кампаній з боку Росії.

Стосовно кібератаки, спрямованої на веб-сайт Міноборони, Костянтин Спіну уточнив, що це “більше символічна” вразливість, оскільки сайт містить тільки відкриті дані.

“З моменту атаки було дуже зрозуміло, що жодні дані не були скомпрометовані, у нас не було конфіденційних даних. На символічному рівні робляться спроби створити видимість атаки, але це не так. Дані з цього сервера і всіх атакуваних серверів є у постійному доступі для громадськості”, – сказав Спіну.

Прокоментував він і повідомлення російських ЗМІ про те, що Румунія та Польща є першими цілями ракет. Костянтин Спіну відповів:

“Це нічого нового, 5-6-10 років тому, коли в Румунії та Польщі були дискусії про “щит” (захист повітряного простору – ред.), це було те саме. Лише повторне підігрівання наративів, спроба підтримувати рівень дебатів, що ведуть до паніки. Пропаганда може дати ефект, доки аудиторія виступає як резонатор”.

Нагадаємо, веб-сайти кількох установ Румунії стали жертвами кібератак. Зокрема йдеться про сайти уряду, міністерства оборони, прикордонної поліції, міністерства фінансів Румунії та інші.

 

InfoPost.Media

Фото: Digi24


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі