fbpx
21 Січня, 2022

Міністр економіки Словаччини розкритикував санкції проти РФ: в українському МЗС та словацькому уряді відреагували

Міністр економіки Словаччини розкритикував санкції проти РФ: в українському МЗС та словацькому уряді відреагували

Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік (Richard Sulík) поставив під сумнів доцільність економічних санкцій проти Росії. За його словами Крим Україні вже не повернути, а власне санкції шкодять не стільки Кремлю, скільки суспільству та відносинам між країнами.

Ці висловлювання міністра виявились конфронтаційними до позиції словацького МЗС, яке очолює однопартієць Суліка Іван Корчок. Вони обидвоє в уряді є висуванцями ліберальної партії SaS (Свобода і солідарність), повідомляє Pravda.sk.

“Країни повинні торгувати одна з одною. І деякі з наших експортерів постраждали. Таким чином, санкції лише завдають шкоди, а росіяни все одно не повернуть Крим. Треба дивитися вперед і будувати стосунки”, – підкреслив Сулік.

Міністр економіки Словаччини

Однак, за його словами напруженість на східному кордоні України таки не сприяє розбудові відносин.

Реакції в Україні і Словаччині

На слова Суліка оперативно відреагували у Міністерстві закордонних справ України. Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що у відомстві вважають неприйнятними заяви словацького міністра економіки. Вони ставлять під сумнів територіальну цілісність України.

“Прикро, що урядовець дружньої нам держави, з якою у нас високий рівень відносин, демонструє викривлене сприйняття реальності в частині приналежності Криму і розуміння накладених на Російську Федерацію санкцій. Розмови про повернення до business as usual з РФ, яка грубо порушила міжнародне право, захопивши силою Крим і розпочавши збройну агресію на Донбасі, лише пропагують безкарність і заохочують Росію до подальшої агресії”, – наголосив він.

Заяву Суліка прокоментували і в партії SaS, яку він власне і очолює. У партійній заяві SaS засудила анексію Криму та заявила про повну підтримку Україну в її дипломатичних зусиллях щодо відновлення територіальної цілісності.

Прем’єр-міністр Едуард Хегер заявив, що очікує від міністра закордонних справ Івана Корчока врегулювання ситуації з главою SaS Ріхардом Суліком щодо підтримки санкцій проти Росії.

Хегер нагадав, що Словаччина за часів уряду Роберта Фіцо приєдналася до держав, які засудили анексію Криму та ввели санкції проти Росії.

“Це офіційна зовнішньополітична лінія Словаччини, яка не змінилася і є обов’язковою для членів уряду. Хочу запевнити українську сторону, що уряд Словаччини не буде займатися жодною політичною чи економічною діяльністю, яка б виправдовувала грубі порушення міжнародного права і руйнувала коаліцію держав, яка засуджує дії Росії” , – сказав прем’єр.

Висловився на тему санкцій і колишній прем’єр-міністр, голова лівоцентристської опозиційної партії Smer (Курс — соціальна демократія ) Роберт Фіцо. Він зазначив, що партія загалом не визнає політику санкцій.

“Санкції не змінюють режими країн чи політиків, але вони завдають шкоди людям і країнам. Що стосується, зокрема, Російської Федерації, то санкції, які завдають шкоди Росії, здається, лише роблять її більш самодостатньою. Особливо в тих областях, де вона до цього покладалася на імпорт із-за кордону”, – сказав Фіцо.

Нагадаємо, днями колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо теж відзначився випадом у бік України та США. За його словами, у разі підписання угоди з США на території Словаччини проходитимуть тренування українські повстанці-націоналісти.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі