fbpx
18 Січня, 2022

Експрем’єр Словаччини: США готуватимуть на території Словаччини українських повстанців

Експрем’єр Словаччини: США готуватимуть на території Словаччини українських повстанців

Колишній прем’єр-міністр Словаччини Фіцо вважає, що у разі підписання угоди з США на території Словаччини проходитимуть тренування українські повстанці-націоналісти.

Плани допомоги українським повстанцям можуть включати навчання в сусідніх країнах, які входять до східного крила НАТО, у Польщі, Румунії та Словаччині, цитує Фіцо TASR.

Фіцо екс прем'єр Словаччини

За словами колишнього глави уряду Словаччини Роберта Фіцо, який зараз очолює опозиційну партію Smer-SD, про це написала американська газета New York Times (NYT), посилаючись на представників американської адміністрації.

Зі слів Фіцо, окремі статті угоди зі США передбачають вільне пересування транспорту, суден, літакі Збройних сил США на території Словаччини. Їх не зможуть перевіряти правоохоронці Словаччини.

“Тож уявіть собі, як легко буде тут навчати українських повстанців, а потім без проблем перемістити їх на українську територію, щоб воювати в можливому конфлікті”, – сказав Фіцо. – “Смер-СД не хоче ні американських баз у Словаччині, ні змісту угоди, ні взагалі навчання українських повстанців у Словаччині”.

Як ми повідомляли, укладення угоди про співпрацю у сфері оборони з США схвалив уряд Словацької Республіки в середу, 12 січня. Після підписання документа його ще має затвердити Національна рада Словацької Республіки. Також потрібна ратифікація Президентом. Угода має дозволити Збройним силам США використовувати військові аеропорти Малацьки-Кучина та Сляч або інші узгоджені об’єкти.

Опозиція на чолі зі Смер-СД стверджує, що угода є невигідною для Словаччини та загрожує суверенітету країни. Сьогодні, у вівторок 18 січня, відбуватиметься засідання парламенту щодо цього питання.

Міністр оборони Ярослав Най та глава словацького МЗС Іван Корчок неодноразово запевняли, що угода не передбачає постійної присутності американських солдатів у військових аеропортах країни. За запевненням словацького уряду, її ціль полягає у проведенні навчань, спільних закордонних операцій. Також метою є співпраця з подальшого розвитку збройних сил обидвох країн.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі