fbpx
08 Червня, 2022

Мільйон жителів Молдови отримали румунський паспорт, що 100 тисяч очікують

Мільйон жителів Молдови отримали румунський паспорт, що 100 тисяч очікують

Жителі Молдови продовжуть отримувати румунські паспорти, підтверджуючи своє румунське походження. Наразі понад мільйон громадян Молдови вже отримали румунське громадянство, а ще 100 тисяч очікують на його отримання.

Такі дані навів державний секретар Департаменту зв’язків з Республікою Молдова уряду Румунії Адріан Дупу. Про це пише Балканський оглядач із посиланням на молдавську інформаційну агенцію ipn.md.

Screenshot 3

При цьому загальна кількість населення Молдови складає 2,618 мільйона осіб.

За словами держсекретаря, Національний орган з питань громадянства в Бухаресті обробляє тисячі документів громадян Молдови. Однак через велику кількість заяв людям доводиться чекати місяцями на отримання румунського паспорта.

“Близько мільйона румунів з лівого берега Пруту повернули своє громадянство. Вони румуни, і на підставі документів вони це підтверджують. На розгляді Національного органу з питань громадянства все ще перебуває 100 000 справ. Останнім часом темпи прискорюються. Час очікування ще дуже довгий, і це пов’язано з дуже великою кількістю запитів. Я радий, що все більше румунів з лівого берега Пруту хочуть повернути своє румунське громадянство”, – сказав Адріан Дупу в ефірі громадського телебачення Румунії.

Також, за словами Адріана Дупу, Румунія продовжує реалізовувати важливі проекти для громадян Молдови, зокрема у сфері культури, освіти та свободи ЗМІ. Цьогоріч фінансування від Румунії отримають 36 проектів.

Одним із проектів є Bookfest, який повертається до Кишинева через 3 роки і відбудеться з 31 серпня по 4 вересня під високим патронатом президентів Майї Санду та Клауса Йоханніса.

“Крім того, на початку навчального року ми забезпечимо продуктами учнів сільських шкіл та учнів із неблагополучних сімей. У нас є важливі проекти для студентів Державного університету”, – сказав Адріан Дупу.

Він повідомив, що днями 78 студентів з Республіки Молдова, які досягли визначних результатів на олімпіадах з румунської мови, літератури та історії Румунії, отримали нагороди від Департамента зв’язків з Республікою Молдова.

Варто додати, що нещодавно у Молдові новопризначений голова Служби інформації та безпеки Молдови (СІБ) Александр Мустяце підтвердив, що має громадянство іншої країни Румунії. Однак, за його словами, закон про СІБ забороняє співробітникам служби мати подвійне громадянство, проте це не стосується керівництва відомства.

У законі Республіки Молдова про громадянство Республіки Молдова вказано, що громадянин Республіки Молдова може бути громадянином іншої держави, крім випадків передбачених міждержавними договорами, учасником яких є Республіка Молдова.

Нагадаємо, що з початку війни в Україні значно зросла кількість жителів Придністров’я, які бажають отримати молдовський паспорт. Черги до відділення Агентства з держпослуг у окремих населених пунктах зросли вдвічі.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі